Hodslavice-MFK Havířov 3:3 (2.4.2006)

Neděle 2. dubna 2006 se vryje nesmazatelným písmem pomyslné havířovské kroniky jako den premiérového výjezdu na zápas indiánů na cizím hřišti.A premiéra to byla přímo luxusní Výlet domlouváme dlouhou dobu dopředu,odhady hovořily většinou o počtu pohybujícím se okolo třicítky fans,někteří pesimisté tipovali dvacítku,největší optimista 50.Ještě v sobotu nikdo nevěřil,že by mohl mít pravdu.

Ale popořádku.Na místě srazu-parkoviště u vlakového nádraží-se půl hodiny po nedělním poledni slezlo 7 aut,z toho jedno taktak že dojelo a bylo jasné že dál už nepojede.Tudíž se nás směr Nový Jičín vydalo 6 aut,což slibovalo počet okolo třiceti lidí,což bylo celkem uspokojivé.Už v průběhu jízdy ale získáváme info o vlakové skupince hodlající strávit nedělní odpoledne podobně jako my,takže optimismus roste.Po drobných problémech s orientací ve městě šťastně nalézáme novojičínský stadion a vedle něj hřiště s umělou trávou a miniochozem,na kterém se zápas měl uskutečnit.Do začátku zápasu zbývá ještě nějaký čas,tak sedáme na lavičky,dáváme nějaká pivka a požíráme místní specialitu-tzv.“tlusté párky“.Poté jdeme obsadit náš „sektor“-obohacený o zmíněnou vlakovou skupinu a také několik jednotlivců kteří přijeli autobusem či jinak,no k velkému překvapení až šoku se náš počet na neuvěřitelných PADESÁTI kusech,což nás samo o sobě motivuje k tomu,abychom ze sebe vydali vše co můžeme.Zápas začíná,my začínáme kvalitně fandit,místní důchodcovské publikum z nás těžce nechápe.V průběhu prvního poločasu hážeme na hřiště asi 20 konfet které si odklidili s úsměvem na rtech sami domácí hráči.Fotbal se hraje opravdu atraktivní,není nouze o góly a útočné akce.My jej ještě v prvním poločase kořeníme velmi kvalitní oranžovou dýmovnicí která vyhání prakticky celý zbytek stadionu z blízkosti našeho sektoru,přítomní 3 pořadatelé to velmi težce nesou a vyhrožují přivoláním policejních hlídek.V druhém poločase odpalujeme zhruba 40 stroboskopů které přes silné sluneční záření vypadají celkem k světu.S přibývajícími minutami a góly v sítích obou branek nálada houstne,doping je čím dál víc fanatický(z druhé strany odkud jsem fotil to znělo opravdu krásně),do toho se odpalují nejdříve 2 modré dýmovnice a poté nejkvalitnější a nekonečná bílá- při ní padne náš vedoucí gól na 3:2 po kterém následuje opravdu šílený náběh na plot-hotová Itálie.Ve chvíli kdy byl náš sektor zahalen v dýmu údajně mezi nás kdosi hodil 2 kameny.Nevím jestli to tak bylo,ale pravdou je,že místní důchodci byli opravdu hodně nepřátelští-po vyrovnávacím gólu těch prdelovic k nám popoběhli asi 3 metry a s výhružným křikem hrozili berlemi J.Do konce zápasu se již nic zajímavého neděje a my se skvělým pocitem odjíždíme do našeho města.Myslím že tímto nadočekávání podařeným výjezdem se indiánská euforie ještě zvětšila,a všichni se ještě více těší na nedělní domácí zápas.Proto v neděli VŠICHNI NA DUKLU!!!