Sparta Praha – Baník Ostrava (15.8.2014)

acs-miniOpět po 14 dnech odpočinku a opět v pátek se vydáváme do hlavního města. Dopoledne se setkáváme s několika přáteli z GieKSy a už míříme do Prahy. Pro Baník bylo vypraveno 6 vagónů, bohužel z každé strany obsazeny 2 kupéčky fízlů, kteří jsou protivní víc než obvykle hned po startu a tak to pokračuje celou cestu. Do Prahy to není daleko a když nám cestu zpříjemňuje alkohol a 2 sympatické slečny na úrovni, čas se ještě více krátí. Po příjezdu na hlavní nádraží nás již čeká horda dalších, ještě protivnějších pomahačů a chráničů, kteří nás vyhánějí do přistavených autobusů bez možnosti zmizet na nějaké to občerstvení, či na památky. Ještě před odjezdem ukazují, jak že umí pomáhat a trochu rozmasírují pár fanoušků a jednomu věnují speciální péči na zemi. Ale nebojte se, vše se jednou obrátí, bo bezmozek vládnoucí silou může mít velkou moc, ale ta nemá dlouhého trvání. Celkově tento předvoj Prague Pride stál jistě krásné jmění. Po příjezdu ke stadionu probíhá kontrola před vstupem celkem rychle, jen nechápu dvojité kontroly několik metrů od sebe, ale nemáme si na co stěžovat, bo vedení ACS ukázalo rozumnou tvář a bez zbytečností jako je rodné číslo nebo číslo OP, dokonce bez jakýchkoliv údajů nás pouštějí na stadion i s veškerou připravenou prezentací. Ještě než se vrhnu na průběh zápasu, musím pochválit výborné občerstvení, snad krom toho birela, kdy je na výběr ze 3 druhů klobás a ne nějaký mini ohřátý párkový.
Nyní již k průběhu zápasu. Náš sektor zaplňuje 856 chacharů v tom 32 havířovských (ne všichni se dostali na stadion kvůli zpoždění) a 42 GKS. Pokračovala také Akce Praha – všichni v bílém, což už se tak nepovedlo jako v předchozích zápasech. Ve 30. minutě jde nad hlavy první prezentace, zaměřena na škůdce českého fotbalu,

acs1
která je prezentována společně se sparťanským kotlem. Další nápis se týká jiného druhu škůdce, který se beze studu promenáduje po Praze, ve vší své nechutnosti.

acs2
Po chvíli doráží skupina turistů hledající i jinou zábavu než fotbal, bohužel bez úspěchu. Navíc se také nedostávají na stadion, a tak skupinka cca 90 osob čeká do konce zápasu před sektorem. Po pokusu podpořit je, nabíhá na sektor policie a neopouští jej do konce zápasu. Na řadě je již poslední a největší choreo, které má jasné poslání: Na rozmary králů doplácejí jejich národy…

acs3
po těchto nápisech je vyobrazen mužský pohlavní orgán, snad nebudou pokuty za vulgární prezentaci.

acs4
Během zápasu je také skvělá akustická podpora, odpáleno mělo být i více pyrotechniky, ale vzhledem k postávajícím fízlům u sektoru se od tohoto plánu upustilo. I tak během zápasu něco z našeho sektoru svítí a bouchá.

K domácím. Krom již zmíněných nápisů se ve sparťanském kotli také objevuje tématika Anti Prague Pride, jinak se během zápasu v jejich kotli objevuje spousta pyra. Akustická podpora nebyla nic extra, pokud se nezapojila tribuna, ale těžko posuzovat z druhé strany, divácká návštěva taky nic extra. Ovšem na momentální poměry české ligy nadprůměr.
A ještě k stránce fotbalové. Baník vede od 5. minuty zápasu díky Greguše a skóre se již nezmění, což znamená, že Baník po 6 letech poráží Spartu na domácí půdě. Po zápase jsme ještě dlouho drženi na sektoru a když nás konečně pustí, míříme pro změnu na tramvaj. Nikde se dále už nic neděje, pouze se občerstvujeme, nakupujeme zásoby a míříme na vlak , ve kterém se kvalitně oslavuje celou cestu.

foto zde a zde, video zde

Celkové sumy počtů AKCE PRAHA: 2261 osob, v tom 101 havířovských fanatiků a 53 přátel z GieKSy!

Smouky

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.