FK Ústí n/L – Baník Ostrava (25.9.2013)

Pohárová pouť po srpnové Kroměříži pokračovala dále a Baník vyrazil po dlouhé době v této soutěži trochu dále a to do Ústí nad Labem. Před středečním výjezdem se úzká skupina výjezďáků domlouvá a skupuje vstupenky do teplického kina, abychom získali poukázky na vlak a využili tak výhodnou cen jízdného. Vlakem se z Havířova vydávám sám a připojuji se k hlavní, asi čtyřicetihlavé skupině až v Olomouci. Ve vlaku se bez zbytečné asistence policie mírně konzumují tekutiny a pochutiny jako burčák nebo hřiby :-). Neplánovaně přestupujeme v Pardubicích, kde máme akorát čas na občerstvení a poté poklidně pokračujeme přímým spojem (Budapešť – Hamburg) až do Ústí. Tam nás čeká několik policistů s překvapivými výrazy v ksichtech…
Míříme do restauračních zařízení a po nějaké té hodince trolejbusem ke stadionu, respektive staveništi. Skoro bez kontrol procházíme přes umělou trávu rovnou do sektoru, věší se vlajky KING BANÍK, ULTRAS a BOMITI a vlepkami se značkuje sektor. Začínáme, na náš počet, kvalitně fandit a zvedáme nápis ve znění „VŠUDE TAM, KDE JSI TY!“.


Po dvaceti minutách vedou domácí o dvě branky a z výkonu našich hráčů nás bolí oči. Po chvíli přistává v našem sektoru balón, čehož okamžitě využíváme a valíme s ním na umělku za sektorem. Pro tuto zábavu však nemají pochopení jak pořadatelé, tak ani těžkooděnci a v mžiku nabíhají z antonů na hřiště a zahání nás zpět na sektor. O několik minut později končí první půle a sprška nadávek míří na celý tým, jen Lukeš se zastavuje pod naším sektorem. Po pauze už vidíme i pár střel z kopaček našich hráčů, leč neúspěšně a vypadáváme z poháru… Po zápase dostávají kapky všichni hráči včetně trenéra.


K domácím fandům jen tolik, že fandili za asistence bubnu po celý zápas v malém kotlíčku. Měli pověšeny nějaké kapesníky a připravili si i choreo roku…


Opouštíme stadion a opět se místní dopravou přesunujeme do centra do známého nonstopu, kde se zdržíme asi hodinu a opět se bez policejní asistence/buzerace vracíme do hlavního města, a po chvíli směr Slezsko. Na Svinově se zjevujeme po druhé ranní. Jelikož nám, mimoostravským v tuto dobu nic nejede, předčasně snídáme gulášovku ve Zwettleru a sledujeme TV, kde mluví o tom, jak je Ostravsko na dně (mj. se tam objevila i reportáž o Baníku). Za dvě hodinky jede konečně vlak, únava je tak veliká, že zaspím i zastávku Havířov a tak se s menším zpožděním dostávám do postele… :).
Výjezdová čísla: Cestou nás doprovázelo nula fízlů. Dostali jsme dva nula. Na sektoru nás bylo 95, v tom 8 kibiců z GieKSy, kterým děkujeme za podporu! A z Havířova jsme byli 4 (3 auty, 1 vlakem).
Nehledě na výsledek, byl to vcelku poklidný, povedený výjezd, více takových !!!

HAVÍŘOV NA POHÁROVÉM VÝLETĚ

foto zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.