1.FC Slovácko – Baník Ostrava (29.10.2014)

Na středeční pohárovou odvetu vyjíždíme ve dvaceti lidech ze Svinova, čemuž se tak trochu divíme i my, ale hlavně fízli, kteří žertují, že jsou v přesile apod. Po rychlé cestě a přestupech v Přerově a Starém Městě se bez zastávek v restauračních zařízeních přemisťujeme ke stadionu. Kupujeme vstupenky po 50,-, ale po zjištění, že ženy mají za 25,- ty samé lístky, už kupujeme jen „ženy“. To je ale za chvíli podezřelé babě v okýnku a po pěti minutách nám to zatrhla :D. Přísné kontroly narážejí hned na první dýmovnici a jeden z nás je odvezen na fízlárnu, pronášíme pouze dvě. V sektoru nás je 212, což není moc oslnivé číslo. Z Havířova nás vyjelo 15, z toho 4 vlakem. Plot zdobí velká vlajka FC BANÍK OSTRAVA, asistují ji menší Chachaři, Ultras, Jižní Morava, Schönberg a Havířov. Na síti měla své místo i pětice ukořistěných šál Slovácka. V průběhu první půle jde nad hlavy choreo věnované úternímu svátku 28. října, které tvořila nejprve česká státní vlajka z igelitů, kterou poté střídá propracovaná plachta s namalovaným znakem ČSR, Masarykem a legionářem. To vše doplňuje velký nápis PRAVDA VÍTĚZÍ na plotě před sektorem. Povedená prezentace!!!

čsr

Doping byl takový nemasný neslaný, holt nebylo nás tam osm set jako na začátku října na ligovém střetnutí… Fanaticos mají pověšenou novou zástavu ULTRAS SLOVÁCKO, fandí celý zápas, ale bez optické prezentace. Na hřišti se dostává do vedení Slovácko, načež Baník vyrovnává. Rozhodčí viditelně nadržuje domácím, ovšem duel končí 1:1. Na řadu tak přišel penaltový rozstřel, ve kterém byli šťastnější uherskohradišťští…
Po zápase rychle valíme do Tesca pro zásoby a na vlak, po příjezdu na Svinov spláchneme pohárové vyřazení ve Zwettleru a rozjíždíme se domů.

HAVÍŘOV ON TOUR

fotky zde

L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.