1. FC Slovácko – Baník Ostrava (4.10.2014)

V sobotní odpoledne se scházíme mimořádně v jiné části Havířova, abychom výjimečně vyjeli autobusem podpořit náš milovaný Baník do nedalekého Hradiště. Již od zimního stadionu máme nechtěný doprovod jedné zelenobílé dodávky. Již začátek cesty vypadá na dobrou zábavu a a při konzumaci nápojů přichází stále větší chuť na burčák. Nedaleko od Ostravy stojíme a čekáme na zbytek autobusu vypravených z Ostravy, ale stejně si hned míříme vlastní cestou.

bus
Cesta utíká vcelku rychle a občas si zavzpomínáme na staré kvalitní popěvky, které by možná některé dívky mohly urazit. Po příjezdu do Uherského Hradiště se každý vydává vlastní cestou za burčákem či jinam, ale na začátek zápasu jsme již všichni v sektoru. Sektor je kvalitně ovlajkován, včetně naší malé výjezdové zástavy. Celkově Chacharů do této výjezdově oblíbené destinace, nás zavítalo 805, včetně dvou osob z GieKSy, které mají bohužel na své zápasy zákaz. CHWDP! Jako vždy se dá očekávat kvalitní atmosféra, která byla doplněna i pohledným fotbalem, supportem, prezentací ultras a pyrotechniky. Bohužel našla se jedna prezentace, kterou by raději nikdo z nás neviděl a ani nevytvářel, podpora čtyřem naším přátelům, kteří jsou momentálně na nucené dovolené. Držte se, jsme a vždy budeme za Vámi! K tomuto nápisu byla vytvořena i kartoniáda 1.3.1.2.

P1130570
Jak jsem již zmínil, zápas doprovázela skvěla atmosféra, která byla doplněna spoustou pyrotechniky na obou stranách. Osobně bych tomu ale dal malé mínus, jsem velký zastánce používání pyrotechniky, ale je zbytečné to házet na hrací plochu, tímto určitě nedokážeme, že její používaní na stadionech je bezpečné. Zápas končí a my si po 5 letech odvážíme ze Slovácka 3 body a na momentální umístění v tabulce se krásně dívá, hlavně ale neusnout na vavřínech! Po zápase opět nasedáme do autobusů či aut a míříme domů. Opět probíhá zábava na úrovni se zpěvem, ale to všichni dobře známe. U jedné čerpací stanice ještě zastavujeme, kde ještě prezentujeme jeden nápis na podporu zadržených společně s pyrotechnikou, po které nastupuje policie a část lidí zatlačuje do rohu (někteří dobíhají ještě z nákupu a rychle nasazují kukly a přilby).

trans
Po chvíli přehlídky nástupu těžkooděnců se rozcházejí a všechny propouštějí. V pozdních nočních hodinách přijíždíme do Havířova a rozcházíme se domů či do klubů. Díky všem zúčastněným, celkem nás z Havířova vyjelo 66!

Smouky

fotky zde, zde a zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.