Baník Ostrava – Zbrojovka Brno (14.5.2016)

Na poslední zápas sezóny a zároveň poslední zápas FCB v nejvyšší soutěži se rozhodujeme vyrazit opět (jak tomu na poslední domácí zápas už bývá zvykem) společně z Havířova vlakem. Dva aktivní mladíci přes týden nelenili a polepili plakáty město. V sobotní poledne se pak schází první nedočkavci na nádraží,  z kterého krátce po třinácté hodině vyjíždíme v počtu 45 osob. Dorazili hlavně současní výjezďáci, co potěšilo, byly nové tváře, ale taky pár starších. Bohužel někteří už plnili povinnosti někde jinde, někdo zaspal, někdo se na to prostě jednoduše vysral a ostatní jeli auty, a tak je škoda, že jsme se nesešli v ještě lepším počtu, hodnému jednomu z nejpočetnějších FC na Baníku…
Paní průvodčí se už na perónu při příjezdu vlaku netvářila přívětivě a tak musí půlku cesty nahánět Jirku Lálu s Vlastou Platilem. Nakonec vytiskne lístek pro 15 osob a raději uteče. Po dvaceti minutách dorážíme do Vítkovic, kde už na nás čeká jedno policejní vozidlo. Kousek od nádraží pořizujeme památeční fotografie, slečna fotografka si ale stěžovala, že pod mostem je příliš tma, a tak jsme nuceni ji přisvítit jedenáctkou červených rací a dáme o sobě vědět několika pokřiky. Po této kulturní vložce se rozcházíme do hospody a ke stadionu.
Tam už se z vysílaček ochranky ozývá varování od fízlů, že skupinka fanoušků odpalovala pyrotechniku u nádraží a zřejmě ji bude chtít pronést i na stadion :-))), už vidím někoho jak pronáší vyhořelé race schované za opaskem na stadion :). Za vstupem se prodávala jednotná bílá trička „GIEKSA & BANÍK“, v jejichž žlutém provedení přijelo na 300 kibiců GieKSy. Spolu s nimi tvoříme bílo-žlutý kotel a rozjíždíme parádní doping za vlajkami „CHULIGANI Z BAZALŮ“ a „Baníček nejlepší u nás“. Nad námi pak visely zástavy „VLAJKONOŠI HOSTÉ“, „GIEKSA BANÍK“ a „Baníček“. O pauze před sektor nastupují týmy FCB a GKS ročník 2004 ve stejných tričkách a za pomocí megafonu rozeřvávají chorály.
Ve druhé půli pokračuje super support z naší strany. Přidáváme optickou prezentaci, kdy jde nad hlavy choreo k 20 letům družby spolu s balonky a obouručkami. Roztažen byl i transparent se vzkazem pro policejní donašeče. Poté už zápas spěje ke konci, hosté, které přijela podpořit zhruba stovka příznivců spolu se Slovanisty, vítězí 2:1. Chachaři ale netruchlí, prohra a sestup jakoby jim vůbec nevadil a show pokračuje dlouhou děkovačkou, při které jsou hráči oděni do družebních triček. Za ramena skáče pod kotlem celý realizační tým včetně trenéra Petržely :). Po zápase následuje bujaré zapíjení sestupové sezóny a utužování dvacetiletého přátelství. Povedený den! GieKSa&Baník!
Loni jsme se loučili s Bazaly, tentokrát s první ligou… Co bude za rok??? Věřím a pevně doufám, že loučit se budeme s druhou ligou a budeme slavit postup, tedy návrat zpět mezi elitu!!!

foto zde

L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.