Články podzim 2010

1.FK Příbram vs. Baník Ostrava (18.7.2010)

První výjezd sezony měl stejné cílové město jako poslední výjezd sezony minulé, na kterém se odehrály dobře známé události. Na tento výjezd se schází před půl šestou ráno asi 10, z větší části mladých, havířovských. Dlouhou cestu, při které se nemuselo vůbec přestupovat, si nejedna osoba zpříjemňuje popíjením nejrůznějšího alkoholu. Cesta tedy probíhá v klidu, dva z nás málem dostávají pokutu za nálepku, poté se i vinou alkoholu objevují ve vlaku celkem odporné choreografie :-P. Po vystoupení v Příbrami se odebíráme městem do hospody, ale stále máme za zády anton fízlů. V hospodě nás odmítají s tím, že nám načepují pivo, ale budeme ho muset vypít venku… Za chvíli ovšem dovnitř nabíhají strážci zákona a tak jdeme dále… do místního supermarketu. Zde ihned po našem příchodu opět nabíhají kosmonauti a berou jednoho ostraváka za nalepenou nálepku. Nakoupíme jídlo a pití a pokračujeme. Stále ale s fízlama v patách a volíme tedy útěk. Za chvíli se scházíme v místním parku, kde nás asi po 15 minutách obkličuje na 20 těžkooděnců. Chtějí po nás občanky a rozdávájí pokuty za chůzi v kolejišti. Pak už jdeme ke stadionu a uvažujeme jestli jít dovnitř nebo ne. Někteří jdou po natočení a předložení občanky do sektoru hostů, jiní volí domácí tribuny a zbytek zůstává před stadionem. Celkově se v Příbrami objevilo něco kolem tří set chacharů. Dres Baníku obléklo mnoho hráčů ještě v minulé sezoně hrajících v Příbrami. Utkání končí remízou 0:0, i když jsme měli na vítězství. Support byl v prvním poločase slabý z naší strany, ve druhém se to zlepšilo. Choreo není žádné a domácí snad nestojí ani za zmínku. Po fotbale se odebíráme na vlak a jedeme zpět do Slezska. Na hlaváku v Praze při napojování vlaku seberou fízlové jednoho chachara. Cestou se něco děje i ve vlaku a počet zadržených se ten den zvyšuje. Pak už v klidu přestupujeme na Svinově a hodinu po půlnoci jsme doma.

L.

 

Mladá Boleslav vs. Baník Ostrava (22.8.2010)

Z Havířova vyjíždí cca 15 Havířováků, převážně mladších ročníků. Na cestu si berou nějaké dobroty, jako například piva, rumy a nechyběl ani baňok. Cesta probíhá celkem v pohodě až do Kolína kde aktivní policajti sepisují a následně odvážejí jednoho kluka z Katowic na záchytku. Většina chacharů se tak rozhodla, že zůstane v Kolíně dokud nebude zadržený fanoušek propuštěn. Po chvíli čekáni si ovšem četníci vybírají dalšího kluka z Katowic a i on putuje na záchytku. Nakonec se zbylí chachaři rozhodli, že na zápas vyrazí a kluky vyzvednou při zpáteční cestě. Ještě před odjezdem je ve vlaku značně napjatá atmosféra. Z jedné strany aktivní chachaři řvou chorály a z druhé strany nervní policajti vyhrožují „chvaty a hmaty“. Při dalším přestupu opět úřadují policajti, když zatýkají jednoho Havířováka (jen aby ho na fízlarně „postrašili“ a po zápase je propuštěn) a na chvíli i jednoho kluka z Katowic. Do města škodovek se zbytek dostal až se začátkem zápasu. Někteří jdou zjistit situaci ohledně lístků, ovšem zbytek (téměř všichni) míří k plotu za jednou z branek. To se nelíbí policajtům a tak opět přichází jejich chvíle. Všichni (asi 25, v tom 5 Havířováků) tak během chvilky končí v poutech na zemi a čeká je procházka na stanici. Tomu se pár jedinců vyhnulo (v tom i zbytek delegace z Katowic) a tak ihned zjišťují co se zadrženýma bude. Po zápase měli být všichni propuštěni, tak aby stihli údajně poslední vlak, ovšem nic takového se neděje. Všichni zadržení tak jedou dalším spojem, kde jim společnost dělá několik starých uniformovaných četníků. Zbytek Havířováků se tak domů dostává až kolem půl 6 ráno dalšího dne.

Zdeno

 

Bohemians vs. Baník Ostrava (26.9.2010)

Tento nedělní výjezd pro mnohé začíná již v sobotu na hokeji, po jehož konci se všichni odebírají všemi směry – tu se ovšem objevil objekt vhodný k přebývání a tak po pár telefonátech vše vzalo za své a tak se již dost lidí baví po svém od večera. Dobrou náladu si přeneseme až do ranních hodin, kdy se celkem na vlakovém nádraží schází na 30 havířovských. Po chvíli již nastupujeme do hlavního spoje ve Svinově. Cesta se nese v duchu dospávání probdělé noci či naopak konzumace nově nakoupených materiálů a jak to již bývá někteří vypadají zle, ti druzí ještě hůř. Za tohoto stavu se dostáváme na pražský hlavák, kde vystupují ti co nezaváhali a využili nepozornosti PČR, jenž jinak celé nástupiště pečlivě hlídala a nepouštěla nikoho ani z vlaku. My se bohužel dostali do té skupiny, jenž byla donucena setrvat ve vlaku a tak za chvíli vystupujeme ve Vršovicích, kde jsou již připraveny celé zástupy nic nedělajících státních zaměstanců a celé to dokreslují zde připravené televizní štáby čekající senzaci, jenž se tentokrát k jejich smůle neděla. Po příchodu ke stadionu jsou zde všichni drženi a tak se mnozí rozhodují jít na stadion. Vstupné do Edenu za příjemné kilečko, navíc bez buzerací typu OP. Celkově se v sektoru schází na 535 chacharů, jenž se s úvodním choreem prezentují také množstvím odpálených ohňů, a od začátku fanatickým dopingem. Tento trend ale narušují ochránci zákona, když v 15.minutě nabíhají do sektoru a teleskopy se pouští do každého koho měli po ruce. Po tomto hrdinském činu se sektor dobrovolně vyprázdní, což opětují také klokani se slávisty. Na zhruba čtvrt hodinky tak vidíme pustý stadion, kde jsou maximálně transparenty s názory na současný stav v českém fotbale. Po návratu do sektoru se opět rozjede onen zmíněný support, jenž vydrží až do konečného hvizdu. Po zápase se nás PČR pokouší kordonem přepravit na nádraží, ovšem již před stadionem ztrácí veškerou kontrolu a tak v kordonu zůstává asi 30 lidí Proto většina volí návštěvu místního obchoďáku, kde se dokupují nezbytné zásoby na cestu zpět. Cestou ještě spatřujeme policií obklíčené mladé sparťany. Nastupujeme tedy do vlaku kde nastává klasická výjezdová dojezdovina. I přesto se však téměř všichni baví a tak cesta uteče velice rychle, což zapříčíní že stíháme poslední možný spoj do Havířova, takže se po jedné hodině ranní dostaneme do našich domovů.

k.

 

České Budějovice vs. Baník Ostrava (17.10.2010)

Do Budějovic se vlakem o půlnoci z Havířova vydávám sám s pár lidmi z Hranic na Moravě a okolí hned po příjezdu z Polska ze zápasu Odra Wodzislaw – GKS Katowice. Po cestě příliš mnoho alkoholu nebylo vypito. Po příjezdu do Prahy se vydáváme na prohlídku památek a nákup zásob u „Inda“, bohužel bezprocentních. Pokračujeme vlakem do Budějovic cesta probíhá normálně, jen občasné vypláchnutí dutiny ústní slivovicí. Po příjezdu se vydáváme najít hospodu a do příjezdu hlavní skupiny se pije jedno pivo za druhým a upravujeme pár soch. Když dorazí hlavní skupiny, všichni se rozdělí a jdou pít do hospody nebo za jinou zábavou. My se opět s asi 10 dalšími chachary usadíme v hospodě, kde se zpívá, pije a slintá po servírce. Vydáváme se na stadion, kde už čeká spousta „velkých“ securiťáků. V sektoru je 261 hostů, v tom 7 havířováků o kterých vím. Support je po celý zápas více než slušný a celý druhý poločas probíhá fandění bez triček za neustálého zpívaní Olé Baník Ostrava! (dovolím si říct že hlavně zásluhou Havířova), který pokračuje i při dlouhé děkovačce, dále je odpáleno pár žlutých ohňů. Fotbalisté také předvádějí slušný výkon s hodně promarněnými šancemi. Cesta zpět pokud vím také probíhala bez problémů.

Smouky

 

Ústí vs. Baník Ostrava (31.10.2010)

Tento daleký výjezd připadl na nedělní odpoledne a tak se nedala očekávat kdovíjaká účast. I přesto se ale z Havířova vydává směr Teplice (kde hraje Ústi své domácí zápasy) celkem 5 osob. Cesta probíhá dle obvyklých standartů za konzumace neznámých tekutin. V České Třebové se přidává další konzument a tak se jejich počet zvýší na číslo 6, ti nadále pokračují ve své trase až do místa přstupu a to Kolína. Zde se čeká již na hlavní spoj jenž má přijet zhruba půlhodinku po nás. Dočkáme se a tak bez problémů za zhruba dvě hodiny dorážíme do Ústí nad Labem, ovšem k našemu zděšení to bylo nádraží de facto nákladní a kolem něj nebylo nic než jen smrad a špína a o člověka české národnosti a původu bylo těžko zavadit, o nějaké nálevně či podobném zařízení ani nemluvě. Takže bereme za vděk odjezd do Teplic, kde se usadíme do knajpy a popíjíme společně s ostatními. Doba do zápasu rychle plyne a tak již kráčíme směrem na stadion, kde to k našemu „údivu“ vypadalo přefízlovaně jak na posledním jarním zápasem, s tím rozdílem že tentokrát nás bylo dvakrát méně. Celkově se v sektoru schází 224 fanoušků, z čehož jich celkem 7 bylo z Havířova. Na poměry letošní sezony se všichni až nezvykle často radují z přesných zásahů , celkem za zápas 4krát. Support je od prvních chvil na vynikající úrovni, což je vše podpořeno již zmiňovanými rychlými zásahy našich čutálistů. Po golech se zcela spontánně rozhoří ohně a tak to má konečně ten správný šmrnc. Ještě v prvním poločase je téměř celý sektor do půl pasu a následuje nekonečné „olé Baník Ostrava“. Po přestávce se začíná v podobném tempu a za neustálého odpalování ohňů a opravdu kvalitního dopingu nakonec zápas dospívá do svého konce a Baník vůbec poprvé v této sezoně veze tři body ze soupeřového hřiště. Po zápase klasický rychlý odchod na vlak a odjezd opět do Ústí, kde tentokrát čekáme na spoj směr Kolín. Místní četníci si dlouhé chvíle chrání sepisováním všech zde přítomných a jejich focením. Po nastoupení do vlaku v nastoleném trendu pokračují a postupně lustrují a natáčejí člověka za člověkem, cesta však ubíhá díky neskutečným demencím velmi rychle a tak se dostáváme do Kolína, kde již čeká náš expres do něhož společně s námi nasedá asi 30 těžkooděnců. Při cestě zpět nás ale zastihne jedna velice smutná zpráva a to ta že jeden z nás již není mezi svobodnými 🙁 A.C.A.B. – Proky, drž se!!! V pochmurné náladě tedy usínáme, tu se ovšem projevily schopnosti jednoho účastníka zájezdu, jenž se najednou probudí v Hranicích a vystoupí z vlaku, přičemž s sebou neopemene vzít bundu s mými osobními věcmi (náměsíčnost je kurva) a tak po probuzení v Ostravě je nemilým zjištěním že jsem v mrazu venku bez bundy a osobních dokladů či hotovosti. Naštěstí si bloudícího našeho po Hranicích všimli kluci ze Vsetína, jenž byli ochotni ho hodit do Svinova, za což jim patří velký dík. Krátce po jedné hodině ranní se tak zjevujeme v Havířově a rozcházíme se trochu vyspat na nadcházející pracovní den.

k.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.