Dukla Praha – Baník Ostrava & Nieciecza – GKS Katowice (25.10. – 27.10.2013)

V opravdu malém počtu vyjíždíme hlavním spojem z Ostravy směr Praha, na Libni si nás přebírá armáda fízlů, kteří také svými slovy potvrdili, že nás čekali mnohem více. Pakujeme se do dvou autobusů, které nás převáží k sektoru. Tam se policistům nelíbí, že stojíme před sektorem a prozatím nejdeme na stadion a tak jsme sepsáni, někteří i sebráni. Asi po 45 minutách doráží automobilová radikální skupina, které žádný soupeř nekývl na poměření sil, čekáme ještě na dva katowičáky a míříme na sektor.
Zde se schází 272 příznivců Baníku (v tom sedmička z GieKSy – díky!) za hlavní vlajkou FC BANÍK OSTRAVA a několika menšími. Svůj tým přijelo podpořit 18 osob z Havířova. Prezentovány jsou transparenty určené pro Chachary ve vězení „HAVÍŘ, MAJDA, MOSKVA, PROKTOR – CHACHAŘI DRŽTE SE!“.

DSC_6866
Ve druhé půli asi dvacítka baníkovců přelezá plot s úmyslem si jen zafandit pod sektorem, po chvíli jsou však zahnáni těžkooděnci zpět za plot. Baník prohrává gólem z penalty a opouštíme Julisku. Motorizovaná skupina dále hledá soupeře a navštíví okolí stadionů Slavie, Bohemians, i Sparty, kde zanechává stopy na sparťanských graffitech. Po cestě jsou ještě obráni fanoušci brněnské Komety.
Po příjezdu domů se havířovští baví s třemi katowičáky a dva odpoledne pokračují do Katowic na oslavu narozenin jednoho kibica. V neděli ráno vyrážíme pěti autobusy a několik auty do Niecieczy. Asi 20 kilometrů před touto vískou dochází k nehodě našeho autobusu, sjíždíme do příkopy a zastavujeme se o pařez. Až na jednu pochroumanou nohu a menší škodě na autobusu se nic vážného nestalo.

nieciecza3
nieciecza2
Vrací se pro nás bus z Niecieczy a pokračujeme ke stadionu, kde nás v 60. minutě nechtějí pustit na stadion z důvodu absence jmen na seznamu. Nepochopitelné, vzhledem k tomu, že jsme samozřejmě měli lístky na jméno i na místo, ale naše jména chyběla na seznamu a sektor byl už údajně zaplněn… Zbytek na sektoru prezentuje choreo s rýpnutím na domácí „GIEKSA ON AGROTOUR“ a obouručky s nakreslenou zeleninou. GieKSa na hřišti vítězí 3:1, čímž se posouvá na druhé místo tabulky!

dsc_8003
Po půlhodině se tedy vracíme do Katowic. Na benzince předvádí Piotrowice svůj pěkný transparent, fotí se a vzplane i jedna race, na což reaguje policie a dochází ke krátké potyčce. Výsledkem jsou sebraní dva fanoušci a několik ran od obušků, pokuty za chcaní a podobně. Po chvíli opět pokračujeme, ale aby toho nebylo málo, jeden z autobusů se v Katowicích nevleze pod most, kde se zaklíní. Nikomu se nic nestalo, ale opravdu vtipná situace :).

nieciecza
Konečně dorážíme na Bukowou, loučíme se a jedeme domů. Na tento zajímavý výjezd nás z Baníku vyjelo šest (2 Havířov).
Pozdrav a poděkování do Katowic!

Foto z Dukly zde a z Niecieczy zde

HAVÍŘOV NA KOLEJÍCH, SILNICÍCH I V PŘÍKOPECH 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.