FK Jablonec – Baník Ostrava (19.8.2011)

Bohužel je stále v módě přesouvání termínů zápasů našeho Baníku na pro fanoušky co nejméně vhodný termín. Tentokrát si mocipáni hodili kostkou a vyšel jim páteční večer. Po různých peripetiích s jízdenkami se nakonec z Havířova vydává 5 osob, jenž se na Svinově připojují ke zbytku a tvoří skupinu čítající zhruba 30 lidí. Cesta probíhá v klasickém duchu, někteří lehce popíjejí, někteří si užívají s nafukovací kamarádkou Aničkou a jiní třeba spí. Na severu Čech nás zastihne naprosto odporné počasí a tak místo relaxu u přehrady následuje hledání vhodného podniku pro zkrácení dlouhých deštivých chvil. Nakonec se to na pátý pokus povede a tak se konečně občerstvujeme. Poté se přesunujeme do tradičního před zápasového podniku kde se setkáváme s celou bandou a jdeme na stadion.
V sektoru se schází překvapivě poměrně hodně fans, v tom 8 lidí z Havířova, celkově pak kolem 200 osob. Zatímco se ještě ani nedozpívala hymna mohli jsme se „radovat“ z prvního golu načež je odpáleno dost ohňů, které nabudily zásahu chtivé zde přítomné hasičské jednotky, jenž se pyro snažili pokaždé hasit, avšak pokaždé bezúspěšně, zatímco zcela úspěšně pokropili celý sektor. Nemilým zjištěním byl fakt že obsah z hadice vycházející není voda, ale jakási močůvka, ovšem z toho si po chvíli již nikdo nedělal velkou hlavu a za skvělého dopingu druhého poločasu se někteří nechávali skrápět i dobrovolně.
Po zápase se všichni vlakoví přesunují do Liberce, kde je v plánu využít pohostinosti dobře známého podniku, to ovšem neklapne a tak všichni sedají v Tipu nebo se rozlezou do okolních diskoték. Zde se asi šest hodin všichni baví jak umí až do odjezdu vlaku z Liberce o čtvrté hodině raní. Cesta zpět překvapivě neprobíhá jen spánkem a tak to žije i po cestě zpět. Menší zdržení nastává až v Pardubicích, když si jeden z přítomných spletl Pardubice s Přívozem a nasedl na trolejbus směr domov. Po jeho opětovném nálezu pokračujeme dalším vlakem až do Ostravy, kde jenom přesedáme směr Havířov. Po dobře strávené 30ti hodinové pouti se kolem jedné odpolední zjevujeme v Havířově, kde se každý vydává směr do svých domovů.

k.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář