Havířov Cup 2019 (5.1.2019)

Na první víkend nového roku připadá druhý ročník zimního havířovského turnaje ve futsale. Letošní ročník je rozšířen i za hranice našeho města, ba dokonce i republiky, a do Havířova přijíždí zástupci z baníkovských fanclubů z Karviné, Novojičínska a Frýdku-Místku a fanclubu GieKSy z Mysłowic.  Havířov má na turnaji dva týmy, složeny z mladých a starých zástupců.

Naplněná hala, náležitě ozdobena baníkovskými zástavami a transparenty pro vězněné Chachary z Frýdku-Místku a Havířova, je letos svědkem opravdu dobrého futsalu, ve kterém se ukazuje nejen rivalita mezi fancluby, ale také potřebné dávky emocí. Ze skupin, jenž byly rozlosovány několik dní předem, nakonec z prvních míst postupují týmy Novojičínska a Frýdku-Místku a vyhýbají se tak čtvrtfinálovým zápasům. V těch se utkávají nejprve v městském derby Staří a Mladí z Havířova.

A zatímco mladé provází od začátku turnaje smůla, staří využívají všech příležitostí a s přehledem po výhře 3:0 postupují do semifinále. Druhé čtvrtfinálové utkání proti sobě staví týmy z Mysłowic a Karviné. Zde jde výhra na stranu karvinských po výhře 2:0. V prvním semifinále se s bojem o zlato loučí i druhý havířovský tým, který nestačí na Novojičínsko. Druhým finalistou jsou Karviňáci. Ti po výhře 2:1 posílají do boje o třetí místo Frýdek-Místek.

Vzhledem k časové tísni se zápas o třetí místo odehrává pouze prostřednictvím penalt. Ty jdou více frýdecko-místeckým a Havířov tak končí bez medaile. Finále nabízí kvalitní přestřelku, kdy ani 15 odehraných minut nerozhodlo o vítězi a po výsledku 3:3 opět musí rozhodnout penalty, ve kterých karvinští využívají zkušeností z předchozího zápasu a do okresního města si odváží zlato.

Zábava poté pokračuje v jednom podniku, kde do pozdních večerních hodin zůstávají téměř všichni účastníci turnaje. Za zpěvu “Mysłowice & Havířov” je poté turnaj oficiálně ukončen a zábava se přesouvá do všech koutů města. Díky všem zúčastněným, divákům a především organizátorům! Na viděnou na výjezdech.

H.

Výsledky turnaje:

Skupina
Starý Havířov – Novojičínsko 1:2
Mladý Havířov – Karviná 0:1
Mysłowice – Novojičínsko 0:5
Karviná – Frýdek Místek 0:0
Starý Havířov – Mysłowice 0:0
Mladý Havířov – Frýdek Místek 0:1

Čtvrtfinále
Starý Havířov – Mladý Havířov 3:0
Mysłowice – Karviná 0:2

Semifinále
Novojičínsko – Starý Havířov 1:0
Frýdek-Místek – Karviná 1:2

O 3. místo
Starý Havířov – Frýdek-Místek (penalty) – výhra FM

Finále
Novojičínsko – Karviná 3:4 (PP)

Konečné umístění

  1. Karviná
  2. Novojičínsko
  3. Frýdek-Místek
  4. Starý Havířov
  5. –  6. Mysłowice, Mladý Havířov

VIDEO ZDE A FOTKY ZDE:

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.