Hradec Králové – Baník Ostrava (10.4.2011)

Už několik týdnů předem je jasné, že výjezd do Hradce, mimochodem po osmi letech, bude mobilizací příznivců Baníku a také jeho fanklubů… Proto se v Havířově neponechává nic náhodě a dělá se maximum pro to, aby se vyjelo v co největší bandě. V den zápasu vyjíždí z Havířova 33 lidí vlakem, další havířovští přistupují různě po cestě (kvůli studiím či práci v jiných městech), takže počet slezanů se ustaluje na krásném čísle 40. Navíc sestava je vyvážena mladou, střední i starší generací… Jediným negativem je absence flagy.

Ze Svinova vyjíždí celkově výborná sestava, přičemž k vidění je spousta postav starší generace, kterou už nějakou tu dobu nebylo možné na stadionech zahlédnout a tak se očekávalo, že nudný výjezd to určitě nebude… Cesta v pohodě, většina s jízdenkou, ale našli se i tací, kteří s ravizory sváděli množství soubojů, většinou úspěšných… V poklidu se dojíždí až do Hradce Králové, kde je celá banda vedena kordonem těžkooděnců kdesi do hospody, avšak po pár minutách je kordon rozpuštěn a tak je možné zavzpomínat na dávná léta, kdy se po cizích městech chodilo zcela bez asistence fízlů… Havířovští se trousí na několik skupinek, někteří sedí v hospodě, jiní vegetují u vody, našli se i tací, kteří si vyměňují pozdravy s domácími…

Fotbal? Baník zahrává tradičně a tak ta nejlepší kopaná se začíná hrát od nějaké 75. minuty, kdy dochází k potyčkám se Securitkou, která ač v solidním počtu a vybavena teleskopy, začíná prchat až téměř ze stadionu, po náběhu chacharů na plot a lomcováním s ním… Situaci pro spořádané občany zachraňuje až policie, pomocí třaskavin a slzného plynu… Škoda, že foukalo směrem od hřiště… Policie, díky své demenci, mohla opět přerušit utkání… Souběžně s těmito činy nabíhá několik hradeckých a snaží se přivlastnít flagu „Dubina“, která je sice roztržena, ale na poslední chvíli zachráněna.

Po utkání už jen cesta na nádraží, pivko v polívka ve Zwettleru a v poklidu domů… Je dobře, že se Havířov ukázal v takto solidním počtu a opět tím dokázal, že je nejpočetnějším fanklubem ostravského Baníku.

J.R. from B.K.

 

REPORTÁŽ

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář