Oficiální prohlášení Ultras Indians

Tímto prohlášením se budeme snažit vysvětlit všem, kteří mají v hlavách otazníky proč havířovská scéna ustupuje do pozadí. Kdo by si pomyslel, že se tohle stane skutečností. Havířovské zápasy mají vynikající atmosféru, na stadionech je kvalitně předváděna ultras prezentace a indiáni si získávají v republice čím dál tím větší jméno a uznání. Máme za sebou dvě kvalitní sezóny oceněné tím, že jsme se pokaždé dostali do TOP 10 celé ČR v ultras prezentaci táborů. Válčili jsme v 5. a 4. lize a o to více se úspěch cení. Prezentaci by mohla závidět polovina prvoligových táborů.

Během naší druhé sezóny se vyskytovali první nešvary. Počty klesaly, na domácích zápasech nás už nebývalo 45 na výjezdech přes 50 (v jednom případě skoro 70), ale 20-30. Výjezdy byly sice o něco lepší, ale přesto šlo poznat, že po tom „boomu“ z první sezóny zájem opadl. Jako další nešvar se dala brát výroba choreí. Na kreslení se už nescházelo tak velké množství lidí což určitě nebylo moc pozitivní. Na zápasy také přestali chodit ti starší. O to víc se snažilo díky těmto věcem dělat ve slabších počtech vše na maximum což jsme určitě dělali (výsledkem toho jsou dobré choreografie jak na domácích tak i venkovních zápasech). Ale přesto častěji zaznívaly hlasy o tom, že by se po sezóně mělo sednout a rozebrat zda v tomto směru pokračovat nebo si na nějakou dobu dát pauzu. Posledním hřebíčkem do rakve byl náš poslední výjezd do Bohuslavic. Zde jsme vyjeli ve 28 lidech. Stalo se to co jsme čekali už během jiných zápasů a sice, že nás svou návštěvou poctila Opava a nabídla střet. V den tohoto výjezdu byl z 28 lidí schopno se postavit tak 50%. Dalších 5-6 kvalitních bijců na zápase bohužel chybělo. Sestava opavských v počtu 25ti chuligánů byla opravdu kvalitní. Přišli za námi na stadion a diskutovali „co a jak“. Přišlo velké překvapení když se postavil jen JEDEN jediný člověk. Ten šel s opavskými ven na férovku. O chvíli později se k němu přidali ještě dva indiáni, takže jsme na katastrofálním čísle 3 osob!!! Můžeme pouze diskutovat jak by vše dopadlo kdyby na stadioně byl Havířov v kompletní sestavě a hlavně se staršíma a zkušenějšíma borcema, kteří by jiné jedince svou přítomností možná „psychicky podpořili“. Určitě by se počet rozrostl, ale co naplat tohle nás vůbec neomlouvá. Uznání zaslouží pouze jedinec, který šel s opavskými sám ven. I ti další dva, kteří o něco později stáli po jeho boku svým způsobem zklamali, jelikož neřekli jisté ano hned. Tento výjezd byl obrovské zklamání, které bylo posledním hřebíčkem do rakve. Můžeme se jen dumat v hlavách, zda avizovaný konec je navždy nebo jen na čas. Někteří jedinci určitě budou dále navštěvovat zápasy indiánů, ale bohužel nic nebude jako dřív………

Za dob našeho účinkování jsme postavili celý kraj na nohy. Ztrpčovali život našim nepřátelům. Zažívali hromadu úsměvných zážitků, dokazovali si jak skvělé je být pohromadě a žít svým způsobem jako velká rodina.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří pomáhali zvednout havířovskou scénu na nohy. Všem, kteří nás respektovali, obdivovali a hlavně uznávali. Téhle havířovské partě nadšenců tyto dvě sezóny nikdy nikdo nevezme!!!

Děkujeme všem, že jsem mohli být u toho a všechny ty krásné chvíle vyrýt zlatým písmem do našich havířovských srdcí!

S. from B.K.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.