SEZÓNA 2014/15 POHLEDEM HAVÍŘOVÁKA

Rekord na Slavii, bus na Slovácku, nová vlajka, domácí bojkot, slabé jaro a rozlučka s Bazaly… Tak vypadala sezóna 2014/15.

LIGA:
DUKLA – BANÍK
Los nás poslal hned 3x do Prahy, první zastávkou byla Juliska, kam jsme se v páteční odpoledne sjeli v počtu 503 FCB (4 GKS). Drtivá většina sektoru byla oděna v bílých trikotech s motivem „AKCE PRAHA“, k tomu jsme se mimo kvalitního dopingu prezentovali igelitovou plachtou v podobě britské vlajky s nápisem „Keep calm and support Baník“. Ve druhé půli se ocitl stadion ve tmě a hned bylo o zábavu postaráno. Z Havířova na Dukle 22 hlav.

SLAVIA – BANÍK
Druhou částí pražské akce byl o týden později výjezd do Edenu. Tam jsme se zmobilizovali až do počtu 902 bílooděnců (7 GKS), což je pro nás rekordní počet v Edenu. Havířov v síle 47 osob je také naším rekordem na moderním stánku Slavie. Opět měla většina jednotná trička, vytáhli jsme plachtu „VÁLEČNÍCI“ + válečky, k čemuž byly odpalovány žluté ohně. K parádnímu supportu jsme ještě přidali transparenty rýpající do lustrace na Bazalech, do SKS s používáním Simpsonů a do stadionů bez proudu + menší plachtu s horníkem.

SPARTA – BANÍK
Opět v pátek jsme jeli do Prahy, na Letnou. Sektor zaplnilo 856 Chacharů, v tom 42 Katowických. Havířováků vyjelo 32. Zhruba devadesáti chuliganům byl v průběhu zápasu znemožněn vstup na stadion, na odpor lidí uvnitř reagovali fízlové náběhem na sektor. Do třetice jsme byli odění v bílých trikotech. Prezentace byly namířeny na škůdce českého fotbalu, především pak na krále Jelimana Peltu. Další nápis rýpal do pochodu buzerantů a leseb v Praze. Sem tam se objevilo nějaké pyro, organizovaně mělo být odpáleno mnohem více, ale kvůli přítomnosti těžkooděnců na sektoru jsme akci odvolali. Baník zázračně zvítězil!

LIBEREC – BANÍK
Na konci srpna jsme se v sobotu vydali směr Liberec, někteří horolezci neváhali a pokračovali i výše – na Ještěd. V sektoru hostí jsme se slezli v počtu 295 hlav v bílém. Na rozkaz policie nám nebylo vpuštěno choreo a proto byl vytažen nápis o policejním diktátu… Baník na hřišti inkasoval 6 branek, což se po každé brance v naší síti podepsalo i na fandění… Z Havířova U Nisy 21 výjezďáků.

PLZEŇ – BANÍK
Dlouhou cestu do Plzně s prasečí hlavou absolvovalo 369 příznivců Slezské (9 GKS). Na tento zápas byly vydány jednotné šály s Evženem Hadamczikem, který byl vyobrazen i na povedené plachtě. Prezentace si vysloužila velký ohlas a potlesk celého stadionu. Fanděním jsme toho dne díru do světa rozhodně neudělali… Na západ Čech se vydalo 13 Havířováků.

SLOVÁCKO – BANÍK
Do Uherského Hradiště jsme byli nuceni zorganizovat autobusový výjezd (z Havířova také vyrazil autobus) a spolu s auty jsme dali cifru 805 osob. Vyrazili i 2 GKS, kteří tu dobu měli v PL zákaz. Náš havířovský fanklub se prezentoval nejlepším počtem sezóny a to 66 osob! Výjezd byl poznamenán umístěním třech CHzB na vazbu, tudíž probíhala sbírka a choreo bylo namířeno proti policii – kartoniáda 1312 a transparenty s podporou. Ve druhé půli bylo odpáleno velké množství pyra, které ještě pálíme na jedné ze zastávek spolu s igelitovým transparentem pro vězněné.

bustrans

PŘÍBRAM – BANÍK
Příbram – neoblíbená destinace přilákala 225 baníkovců. Z Havru vyrazila patnáctka věrných. Žádné choreo, slabé fandění, nuda, prohra. Typická Příbram… Oživením bylo snad jen pár ohňů a ranní přestup Opaváků na Svinově směr Karviná (PČR vše zvládla).

BUDĚJOVICE – BANÍK
Na poslední výjezd podzimu vyrazilo 281 příznivců Baníku, z toho 21 z Havířova. Na začátku zápasu byl produkován až fanatický support, který ale uvadal, stejně jako aktivita hráčů na hřišti. 3D plachta „My jsme Baník“ s ohni bohužel nevyšla podle představ… Výjezdovou premiéru v lize si odbyla havířovská zástava.

10734051_10204406225894799_434067099365610606_n

TEPLICE – BANÍK
Po zimní pauze jsme se vrátili na ligové stadiony, první jarní cestu jsme absolvovali do Teplic, kde si nás nečekaně přebral policejní kordon. Celkem dorazilo na Stínadla 304 vyznavačů modrobílých barev, z čehož bylo 18 Hanysů z GieKSy. Prezentovali jsme se vyvedenou plachtou „Ilegální elegáni“ a z počátku vyhecovaných dopingem, který ale postupně upadl… Na plotě viselo nové plátno s jasným zněním: „ŠAFARČÍKU, TÁHNI!“. Od nás z Havířova vyrazilo směr Teplice 14 osob.

bunda teplice

BRNO – BANÍK
V moravské metropoli jsme hráli nečekaně v pátek, před sektorem jsme byli důkladně natáčení s doklady. Na výjezd byla vyhlášena akce „každý s šálou“ a povedlo se! Už né tak fandění… Ultraska si připravila dvě chorea – první bylo namířeno proti svazu (logo FAČR v plamenech + ohně) a druhé se týkalo Toluenu – lásky, která nevyprchá :). Dále se objevily nápisy proti našemu vedení, které rozdalo 50 zákazů Sparťanům. Po zápase řádila policie, když mj. za sektorem střílela do lidí… Byl vyvalen plot a zdemolovány hajzly, několik osob skončilo na fízlárně. Počty v Brně: 569 na sektoru, družba z Katowic v síle 13 osob s vlajkou. Havířováků napočítáno 24.

BOLESLAV – BANÍK
Čuráky z nás dělali před zápasem v Bolce, když byl uveden pevný termín v sobotu, načež několik dnů před zápasem byl změněn opět na pátek. Na to jsme reagovali choreem s rozbitou televizí po úderu hornického kladiva a nápisy o tom, že pevné termíny jsou science fiction… Tradičně v MB zdržovala ochranka a zabavovala lidem nálepky… My jsme se v počtu 208 FCB (15 GKS) bavili fanatickým fanděním, k čemuž zahořelo pár ohňů. Hasiči nezaháleli a rychle na několikrát skropili celý sektor. Nazpátek si užili i fízlové a cesta probíhala jako jedna neskutečná buzerace. Toho všeho byli svědci 4 havířovští – opravdu slabý počet! Ale po výjebech s termíny a v pátky nemůžeme čekat zázraky…

BOHEMKA – BANÍK
Po buzeracích a různých represích byl výjezd na Bohemku vyhlášen jako neorganizovaný, takže každý jel libovolně. Do Vršovic se ten den (zase v pátek!) sjelo Chacharstvo v počtu 452 osob (15 GKS). Nutno zmínit, že z celkového počtu bylo 277 v sektoru a zbytek na hlavní tribuně, kde byl vytvořen druhý sektor. Své 15-té narozeniny oslavilo Apple Commando, kterému bylo věnováno i choreo. Výjezd byl okořeněn vítěznou bitkou s ACS, přítomností Svěrkyho v sektoru, získáním bohemácké vlajky a výhrou FCB. V Ďolíčku 22 Havířovských.

JIHLAVA – BANÍK
Na Vysočině se zápas hrál v pátek od 17 hodin a proto byl zorganizován autobusový výjezd. Z Ostravy vyjel autobus a jeden minibus. Do sektoru se po natočení na kameru dostalo 236 fans Baníku, v tom jeden kibic GieKSy. Fandění bylo na více než dobré úrovni, optická prezentace kromě vlajek žádná. Z Havířova se do Jihlavy vydalo 7 osob, z nichž dva trávili zápas mimo stadion…

potěr jihlava

HRADEC – BANÍK
Konečně i v sobotu jsme vyrazili na výjezd a to do Hradce Králové, kam zamířilo 318 fanatiků FCB v bílých tričkách (6 GKS). Vytaženy byly transparenty vyjadřující se k dění v dnech předešlých, kdy byl v Polsku policií zabit fanoušek Concordie Knurów. Ve druhé půli zasvítilo několik ohňů, shořel papír, pár sedaček a hasiči měli co dělat. Havířov dojel do Hradce v 18 lidech…

JABLONEC – BANÍK
Na poslední venkovní zápas nás los zavál do Jablonce nad Nisou. Na sever Čech jsme kvůli výlukám museli absolvovat autobusovou cestu z Pardubic až ke stadionu Na Střelnici. V nejslabším výjezdovém počtu sezóny – pouhých 165 Chacharů – jsme se prezentovali jen nápisem pro vězněného Jabola z GKS a celkem solidním supportem. Havířováci zakončili sezónu počtem 13 osob a po půl roce se na výjezdu objevila naše velká zástava.

jablonec

BANÍK OSTRAVA – DOMA
Domácí zápasy byly poznamenány jak letním bojkotem ohledně údajů na kartách, tak v únoru vyhlášeným bojkotem proti vedení klubu. Oba bojkoty jsme podporovali a většina lidí z Havířova je dodržovala. Na nebojkotovaných utkáních visela naše buď malá nebo velká vlajka. Organizovaně jsme vyjeli na poslední domácí zápas sezóny – tedy na rozlučku s Bazaly, kterou jsme na internetu a v našem městě řádně propagovali plakáty a transparenty. Vlakem do Ostravy na pochod vyjelo na 80 Havířováků.

1havirov_vlakac_cenzura

POHÁR:
HLUČÍN – BANÍK
Zhruba 500 fanoušků Baníku vidělo v Hlučíně postup FCB do dalšího kola poháru. Havířovských se na úterní podívanou na Prajzskou sjelo auty 15.

FRÝDEK – BANÍK
V dalším kole narazil Baník na frýdeckou Lipinu, na jejíž stadion vlakem a auty dojelo na 1000 jeho příznivců, mezi nimi zhruba padesátka Havířovanů. Mimo vyvěšení vlajek bylo předvedeno několik nápisů, svou prezentaci si připravil i frýdeckomístecký fanklub Baníku a hořela i pyrotechnika. Premiéru zažila nově ušitá havířovská vlajka !!!

vlajka_real

SLOVÁCKO – BANÍK
Pouhých 212 nás vyjelo na středeční pohárový zápas do Hradiště, kde jsme byli svědky vyřazení FCB. Blýskli se ale ultras s plachtou věnovanou vzniku ČSR 28.10.1918. Pohárovou pouť zakončil Havířov číslem 15 osob.

ZIMA:
BRNO – BANÍK (Olomouc)
Na tipsport ligu do Olomouce jsme ve větším počtu vyjeli vlakem. Na Hanou nás nakonec dorazilo nějakých 150. Havířov v jedenácti kusech. S Brnem proběhl střet banda na bandu, kdy vítězství šlo na stranu CHzB.

BANÍK – MYJAVA (Bazaly)
Po domluvě zainteresovaných osob a zástupců jednotlivých skupin jsme na sv. Valentýna vběhli na hřiště ve 30. minutě, čímž jsme přerušili generálku a oznámili bojkot domácích zápasů a jeho důvody.

bojkot myjava

 

GKS KATOWICE
Oproti předchozím létům jsme na GieKSu toho moc nenajezdili a počty u našich družebních přátel se snížily stejně jako naše výjezdové počty na Baník. Z výjezdů: 4 na Miedzi Legnica, 1 na Flotě Świnoujście, 1 na Bytovii Bytów a 1 na Stomilu Olsztyn… Domácí: 4 na zápase se Zagłębiem Lubin.

PRODUKCE
Na podzim byla konečně vyrobena velká šitá, čistě baníkovská, vlajka Havířova. Její délka je 8 metrů a svou premiéru si odbyla na pohárovém utkání ve Frýdku, v lize poprvé visela na Bazalech na zápase s Bohemkou a ligový plot sektoru hostí zdobila v Českých Budějovicích.

premiery
K nové vlajce byly rovněž vydány nálepky ve stejné podobě (rozměr 25×5 cm), před jarní částí i menší (rozměr 15×3 cm). V průběhu jara jsme dali formou nálepek vzpomenout i na starou vlajku, k níž jsme také vydali nálepky o velikosti 25×5 cm a také kulaté znakovky o průměru 11 cm.

vlepy20142015

Před sezónou jsme nechali vyrobit další trika, koncem roku pak bundy a před výjezdem do Teplic i šály.

2014bundysala-web
L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.