SEZÓNA 2017/18 POHLEDEM HAVÍŘOVÁKA

Přinášíme souhrn sezóny 2017/18, ve které se odehrálo několik zajímavých událostí, na výjezdy jsme jezdili ve slušných počtech a upevnili si tak pozici nejlépe jezdícího fanclubu v pro nás povedeném ročníku.

První akcí od posledního souhrnu bylo Euro U21 v Tychách, na kterém jsme měli delegaci u každého zápasu Lvíčat v základní skupině. Před začátkem prázdnin ještě stíháme střet s Hansou Rostock, kdy se během jedné povedené neděle schází 32 CHzB a po tvrdém a vyrovnaném boji nakonec vítězství putuje do Německa. Na akci bylo přítomno několik osob z Havířova. Přes léto se snažíme tvořit, vzniká desetimetrový graf “HAVÍŘOVÁCI” a také několik menších prací.

Účastníme se aktivně většiny přípraváků a to například ve dvaceti lidech v Kroměříži proti Trnavě. Pozitivní zprávou pro nás je, že se po několika letech objeví náš nejmilejší klub v Havířově – Baník zde odehrál generálku s Třincem a my si u této příležitosti připravujeme pyroshow a transparent pro havířovské škůdce Holzera a Matušoviče. Na druhý den přichází na řadu Chachar Cup, na kterém opět nepředvádíme nic extra a do vyřazovacích bojů se bohužel nedostáváme. Po turnaji si ještě zahrajeme rugby bez míče, a to když v nedalekém městě atakujeme jeden nenáviděný klub.

Ligu začínáme atraktivním výjezdem do Brna, kde se formujeme v počtu 59 osob. Po roztažení transparentu “Autoservis CHzB” zde začíná poločasový doprovodný program. Následuje první pohárový výjezd a sice do Hulína, kde se v úterní termín objevujeme v počtu 17 hlav. Pokračujeme výjezdem na Slovácko, tentokrát v počtu 70 osob přihlížíme porážce 5:2 a následně i již obvyklému a nepochopitelnému výstupu místní securitky, za který jako první v lize fasujeme výjezdový zákaz. Bez ohledu na zákazy se vydáváme do Plzně a všech 24 havířovských se během cesty dozvídá, že zákaz byl zrušen. Za zmínku stojí, že se jednalo o jediný letošní výjezd, na kterém jsme nebyli v nejlepším počtu ze všech FC – o jednoho člověka nás předběhl frýdeckomístecký fanclub. Před zápasem jsme v kontaktu s plzeňskými, kteří ovšem po dvouhodinovém čekání vzkazují, že se vysbírali v počtu jedné osoby.

Na pátek 8.9.2017 připadlo 95. výročí založení FCB. Více než 400 Chacharů u této příležitosti okolo nejmilovanějšího domova na Bazalech odpaluje stovky rací a následně se část havířovských, kteří se v ten den sešli v počtu okolo 40 osob, vydává na oslavy narozenin. Druhá část pak plní své ultras povinnosti a od rána chystá choreografii u příležitosti azylového utkání s Jabloncem. Přichází dva nejneoblíbenější výjezdy, no bez výmluv se tam vydáváme v počtech 23 (Dukla, pátek) a 25 (Jihlava, neděle). Středeční výhře 6:0 v poháru ve Valmezu pak přihlíží 13 osob z Havířova. Na konci září se jeden Havířovák vydává s GieKSou do dalekého Bytówa.  

Říjen zahajujeme výjezdem na Bohemku, na který nám bylo kvůli velikosti (nebo spíš maličkosti) hostujícího sektoru přiděleno 31 lístků. O den později se devět Havířováků ukazuje na sektoru v Bielsku, kde místní Podbeskidzie hostí GieKSu a o pár dní později se na Bukowe objevuje 16 osob z Havířova u příležitosti derby s Ruchem. Následuje nabídka střetu Kodani. Ta hraje svůj zápas EL v Olomouci, avšak údajně dnes vyjeli pouze ultrasáci a žádná chuligánka v Česku není. Směšné je pak vidět další den fotku s popiskem “Chuligáni Kodaně”.

Následují další dva výlety do Prahy, konkrétně na Letnou. Nejprve úspěšně v počtu 12 osob ve středeční termín sledujeme postup v poháru a posléze neúspěšně jedeme do Prahy speciálním vlakem, který z důvodu počasí končí svou cestu v Brně. Na sektoru se tak ukazuje pouze 21 havířovských, dalších 37 do Prahy nedojelo. Den předtím 35 CHzB navštěvuje Opavu, která zrovna hraje domácí utkání s Olympií Praha. K ničemu většímu však nedochází.

Podzim zakončujeme výjezdy do Liberce a do Edenu v počtech 39 a 48 osob. Mezi těmito výjezdy se pokoušíme znovu atakovat spolu s ROWem a GieKSou Opavu po domácím zápase, bohužel, odhadem dvacítce aut kazí pokus o zábavu psi.  Na začátku listopadu také děláme akci na Třebíč hrající v Havířově, bohužel, alkoturisté jakoukoliv konfrontaci odmítají a nesmyslně se ohání číslem 158. O něco úspěšnější jsme na konci roku v Prostějově, kam se po neustálých provokacích vydáváme spolu s frýdeckomísteckým FC v počtu okolo 70 osob. Prostějovští tak moc rádi na návrat z hokeje ve Frýdku vzpomínat nebudou :-). O další akce na hokeji se pokoušíme v průběhu celé pauzy a několikrát se zde také scházíme v dobrém počtu. Čtyři havířovští se 13.12. zúčastňují tradičního ACAB pochodu na Lysou Horu.

Z přípravy stojí za zmínku především výjezd do Žiliny, kde se ukazuje 31 Havířováků. Po dlouhé době byla na havířovském zimáku také vyvěšena vlajka “Fans&Thugs from Havířov” a to měsíc po zábavě v Prostějově během zápasu právě s tímto sokem. U příležitosti tohoto utkání si také připravujeme upravenou prostějovskou vlajku “Sprinterský Klub Prostějov”, odkazující na neuvěřitelné výkony v jejich běhu u stadionu. O týden později tato zástava zdobí zábradlí jedné havířovské haly, kde se odehrává Havířov Cup 2018. Turnaje se zúčastnily týmy Šumbark, Město, Podlesí a Okolice, vítězem se stal Šumbark. Před turnajem se ve dvaceti lidech vydáváme podpořit baníkovskou juniorku v zápase s MFK Havířov. Během jarní přípravy stihneme vyhrát střet se Spartou ve formátu 20×20. Dalšími střety pak byly výhra nad SKS před generálkou v Ostravě a prohra s Terror Family z Dynama Kyjev. Všechny střety s aktivní účastí havířovského FC.

Prvním výjezdem jarní části nám jsou Teplice, kde popředí sektoru zdobí naše velká zástava. Ve velkých mrazech si pak 29 havířovských zpříjemňuje zpáteční cestu v Pardubicích, konkrétně pak v kavárně U čtyř prstů, doporučujeme! V Jablonci se na sektoru, hřišti a ve VIPce ukázalo celkem 34 Havířováků. Vyřazení z poháru v Mladé Boleslavi pak tři dny na to přihlíží ve středečním termínu 20 Havířováků.

Po azylovém zápase s Duklou cca 20 CHzB napadá 40 Opaváků vracejících se z Táborska. Opaváci o zábavu nemají zájem a z vlaku nevystupují. Do Zlína vypravujeme autobus a za ostré zábavy zde dorážíme v počtu 71 osob. Poté se na zápas s Bohemkou vydáváme v počtu 80 lidí vlakem z Havířova do Vítkovic. Rekordem je pro nás výjezd do Olomouce, náš počet se dal označit jako trojciferný – na Andrův stadion se dostavili 104 Havířováci. Po zápase jedeme k tamní věznici pozdravit kamaráda z našeho FC.

Podruhé nabírá směr Mladá Boleslav 32 Havířováků, tentokrát u příležitosti ligového utkání. K zajímavé situaci dochází během návratu přes Prahu – na nádraží je s námi panoptikum z Bohemky i příznivci SKS a Plzně. K jakékoliv větší zábavě bohužel buď kvůli policii nebo neochotě druhé strany nedochází. Výjezdovou sezónu končí zápas v Karviné, kde se ukazujeme v počtu 80 hlav. Jako na začátku sezóny, i na konci se několik osob z Havířova vydává směr Tychy, tentokrát spolu s ROWem a GieKSou na domluvený střet proti místnímu GKS. Bitku banda na bandu, kdy na každé straně je přes 100 osob nakonec vyhráváme.

Opět jsme se tak stali nejlépe jezdícím fanclubem Baníku. Po chuligánské stránce jsme také aktivní, když na žádné akci nebo bitce nechyběl člověk z Havířova. Stejně tak při ultras aktivitách jsme byli nápomocni, a to jak při samotné tvorbě, tak při chystání či realizaci přímo na stadionu. Na podzim jsme vydali svá nová trička a v úvodu jara také 10. sérii samolepek. Je před námi sezóna nová, ve které nás čeká více zápasů ve změněném modelu ligy, tak na viděnou na tribunách!

Více fotek na videu zdeHAVÍŘOV – MĚSTO BANÍKU!

H.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.