Sigma Olomouc – Baník Ostrava (15.3.2013)

Po zveřejnění termínu zápasu (pátek, 20:15) rozjíždíme mobilizaci na netu, abychom se mohli prezentovat co nejvyšším počtem. Vedení Sigmy posílá 600 lístků do Ostravy, poté další stovku a hned na to ještě další čtyři sta. Mnoho Chacharů však dávno skupuje vstupenky na obloukovou tribunu. V pátek v dopoledních hodinách přichází zpráva, že kvůli bezpečnosti nám vyhrazují celý oblouk za brankou… Jakoby to nešlo hned…Před čtvrtou odpolední se tak scházíme na vlakovém, s ohledem na pracující máme v plánu jet druhým spojem, ovšem po příjezdu na Svinov, zde stále stojí první vlak. Ten se ve chvíli dává do pohybu, ale je do pár vteřin zastaven pomocí ruční brzdy. Pachatel této pohromy je sebrán a obdarován pokutou! A.C.A.B.! S nějakým zpožděním se tedy vyjíždí směr Olomouc. Po příjezdu do hlavního města Hané se naproti nástupišti srocuje skupinka asi 10-15 mladíků se symboly Sigmy, po pár nadávkách se na ně přes koleje rozbíhá několik FCB a do minuty vše hasí těžkooděnci. Na nádraží  to fízlové asi nezvládají dle svých představ a vyhnout se kordonu je maličkost. Míříme tedy tramvají do města na památky (po místních ani památky) a po svlažení hrdel vyrážíme na stadion. Zde se úplně bez kontrol (někteří i zadarmo) dostáváme na obloukovku Sever, který už je poměrně dost zaplněn. Věší se vlajky, mimo ústřední VLAJKONOŠI DOMÁCÍ velké množství zástav fanklubů.

sigma

Začíná zápas a rozjíždí se kvalitní doping, Sigmu z počátku nejde ani slyšet. Nad hlavy jdou modré igelitové pásy, mezi ně bílé balónky a dolů igelitový nápis Baníček, k tomu se různě odpaluje pyro. Ke konci poločasu se v útrobách tribuny bojuje se securitkou. Nejdříve se brání slzákem na schodišti, pak se to v chodbě přiostřuje a dochází k zadymě. Válčí se pomocí umyvadel, střepů, roštů z tribuny, pyra i dveří, prostě vším co se dalo použít. Jak už to většinou bývá, securitku musí zachraňovat těžkooděnci, takže do pár chvil nabíhají psi a pomocí rozbušek krotí konflikt. Na naší straně několik zraněných…

sigma2

V hledišti se objevují ještě nápisy „Škatulata, škatulata – hýbejte se! 10:55 “ a „Nejhezčí sny se zdají ve vězení – Proktor, Brazil – Držte se!“. Domácí se prezentují choreem se znakem a lesklými papíry v barvách, pyrem a vlajkami na tyčích, na hřišti jednou brankou a tři body zůstávají na Hané. Při děkovačce ještě dochází k problému pod sektorem, kdy nejeden Chachar skáče dolů, naproti se rozbíhá ochranka, ale zasahují hráči FCB a již po několikáté zachraňují své fans. Díky!
Cesta zpět až na nějaké menší konflikty probíhá v klidu a po půlnoci jsme na Svinově, respektive po jedné ranní v Havířově.
Na sektoru nás bylo 1793 (co by za to Sigma dala), z Havířova nakonec nějakých 75 evidovaných, skutečné číslo mohlo být vyšší, mnoho lidí vyjelo auty nebo „žlutým studentem“. Podpořilo nás i 16 příznivců katowického GKS-u.

Fotky TADY A TADY.
Teď nás čeká repre pauza, poté dva domácí zápasy po sobě a pak další výjezd – Mladá Boleslav.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář