SKS Wigry Suwałki – GKS Katowice (24.7.2013)

Suwałki, město ležící na severovýchodu Polska, byly první výjezdovou destinací kibiců GKS-u Katowice v nové sezoně. Na tento daleký pohárový výjezd uprostřed týdne chtěli vyjet pouze dva Chachaři, ovšem den před výjezdem probíhají hecovačky a postupně se přidávají další výjezduchtivý jedinci. Večer je pak plné auto a tak, jak se z hodiny na hodinu měnily počty výletníků, změnil se i plán. V pěti lidech (2 Havířov, 2 Karviná a 1 Prajzák) vyrážíme už v úterý večer. Před půlnocí dojíždíme do Katowic a dáváme se postupně dokupy s dalšími výletníky. Před třetí hodinou ranní vyrážíme ve dvou autech směr Litva. Cesta je dlouhá, neskutečně dlouhá, ale bez zbytečných komplikací či problémů. Okolo 12. hodiny konečně dorážíme do města cca 30km vzdáleného od Suwałek. Zde, na břehu místního jezera, se postupně schází všichni kibice GieKSy. Původní plán, a to koupačku a opalovačku, hatí počasí, které se moc nepovedlo, ale i tak se všichni do začátku zápasu zabaví. Zlehka se popíjí vodka, pivka a taky se ugrilujou nějaké klobásky. Některé pak zmohla únava z dlouhé cesty a usínají u jezera, jiní se uvelebí v autech.

Zhruba hodinku před zápasem se všichni sbíráme do aut a vyrážíme směr Suwałki. V polovině cesty už na nás čekají ti co vždy a tak probíhá opisovačka dokladů, SPZetek a podobně. Úsměvné bylo, že naše auto uniformované vůbec nezajímalo a divili se, že taky jedeme na fotbal. Poté už i s nuceným doprovodem jedeme ke stadionu, kde dorážíme v průběhu prvního poločasu. U vstupu problémy nejsou a tak se všichni (40 osob), až na jednoho (zakaz stadionowy), dostáváme do sektoru. V tu dobu už GieKSa vede 1:0 a tak panuje dobrá nálada. I v tak malém počtu začínáme fandit. Řekl bych, že kvalitně, protože každý do toho dává vše. Je to taky to jediné co na stadionu předvádíme, choreo ani vlajky se nevezly.

Pokud jde o domácí… kotel mají, fandí plus mínus celý zápas, vytahují vlajky na tyčích, v druhém poločase jim nad hlavy letí nastříhané papírky. To je snad vše, snad jsem na něco nezapomněl. Jo vlastně, vyvěsili ještě nějaké flagy, ovšem až ve chvíli, kdy jsme byli všichni v našem sektoru . Na hřišti GieKSa vítězí 2:0, kdy druhý gól dává v samém závěru zápasu. Po zápase se hned pakujeme do aut a vyrážíme domů. Z města nás vyváží policajti a poté už každý valíme jak umíme. Naše auto dojíždí do Katowic po bezproblémové cestě ve čtvrtek v 8 ráno. V Katowicích si chvilku odpočineme, něco sníme a vydáváme se na poslední část naší cesty. Ta proběhne taky bezproblémově a okolo jedné hodiny, po zastávkách na Svinově a v Karviné , dorážíme konečně do Havířova. Díky moc do Katowic za tenhle, pro Polsko, atypický výjezd. GieKSa Baník!

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář