SOUHRN PODZIMU 2015

První půlka sezóny 2015/16 je za námi a tak je čas na souhrn podzimu. Co se dělo v létě, jak jsme si vedli na tribunách a v jakých počtech jsme jezdili? Čtěte v následujících řádcích…

V letní pauze se někteří havířovští vydali na demonstraci proti uprchlíkům do hlavního města Slovenska, kam chuligáni Slovanu Bratislava pozvali ostatní tábory. Demo se po neuvědomělém přerušení cyklozávodu proměnilo v hromadné zatýkání. V poutech skončilo mj. i cca 30 FCB, z nichž třetina byla držena až do pondělního odpoledne.
O dva týdny později se konal tradiční CHACHAR CUP (7. ročník), kde Havířov totálně propadl, když jsme 4x prohráli a skončili poslední.

havirov_ch_cup_15_web
Další den si někteří Havířováci vítězně zasportovali na jiném poli a to když mladí CHzB porazili chuligány Brna.
Poté už začíná sezóna a los nás zavedl do Brna, kam jsme měli vyrazit v neděli. Den před zápasem se měla v Ostravě uskutečnit další z demonstrací, v týdnu se ale objevuje na scéně policie a zápas je na její příkaz přesunut na sobotu. To má za následek to, že se obě akce kříží a to, že se radikálnější část účastní demonstrace (Havířov 10 osob). V Brně se tak ukázalo pouhých 187 Chacharů (20 z Havířova).
Následuje hecovačka na výjezd na Spartu. Na Letné jsme se prezentovali opět všichni v bílém v počtu 638 FCB. Vytáhli jsme povedenou plachtu s lebkou horníka, jednotné šály a transparent se stejným motivem. Havířováci vyrazili do Prahy v počtu 44 hlav. Většina ve výjezdových tričkách.

havirovontoursparta2015 – kopie
Domácí zápasy pokračovaly bojkotem, navíc se Baník přesunul na stadion do Vítkovic. V den prvního „domácího“ zápasu hrála GieKSa doma zápas roku s nesmiřitelným rivalem – Zagłębiem Sosnowiec. Do Polska vyjelo 70 Chacharů. Havířováků se dostavilo 10.
Další zastávkou byl po delší době Zlín, kam jsme se mobilizovali a celý výjezd byl ve stylu „Extrémní hobby“ (jednotná trička, choreo). Na zápase se udály mediálně známé výtržnosti, několik lidí bylo zatčeno. Ve městě obuvi Baník podporovalo 1115 Chacharů (27 GKS), Havířov vyjel v síle 58 osob.
O dva týdny později bylo opět živo, a to na pohárovém utkání v Rýmařově. Zde jsme se vydali hráčům vstříc na hřiště po vyřazení. Někteří hráči skončili bez dresů, někteří Chachaři v poutech. Na pohár se do Rýmařova dopravilo auty a vlakem 220 FCB, v tom 16 havířovských.
Poté jsme jeli v pondělí na Duklu, kde jsme se prezentovali hlavně rýpavými nápisy na hráče a vedení klubu. Premiéru zažila šitá replika vlajky „Baníček nejlepší u nás !!!“ a havířovská výjezdovka. Na Julisku nás dorazilo 186 (11 GKS). Havířováků pouhých 7…

havirovontourdukla2015 – kopie
Další stanicí pro nás byly Teplice, kam nám nepustili choreo a proto jsme 15 minut bojkotovali za tribunou. Domácí vynechali zápas úplně. Na sever Čech jsme zamířili v počtu 237 FCB (10 GKS), havířovských dojelo 15.
Los poté zavedl 711 baníkovců do Uherského Hradiště. Zde jsme odprezentovali choreo s Šafarčíkem, jakožto hrobařem Baníku. Odpálili jsme množství pyrotechniky a vytáhli další plachtu s tématikou cenzury ultras. Havířov se v oblíbené destinaci ukázal v počtu 34 osob.
Další nepříjemností byl termín výjezdu do Liberce, kde jsme sice hráli v sobotu, ale po osmé večerní. Z Liberce, jak je známo, žádný spoj po zápase nejede a tak byl vypraven autobus a vlaková skupina strávila noc v Podještědí. Utkání bylo poznamenáno jmenováním Mirečka Matušoviče do pozice asistenta trenéra a tak jsme se mu řádnou část zápasu věnovali, jak transparentem, tak urážkami. Přítomno bylo 159 Chacharů (7 GKS). Výjezdovou čárku si u Nisy zapsalo 11 lidí z Havířova.
V listopadu se v Ostravě po 15 letech představila reprezentace. Na přátelák našeho nároďáku se Srbskem si našlo cestu mnoho Chacharů, z Havířova nevyjímaje. Na stadionu ve Vítkovicích Chuligani z Bazalů vyvěsili svou zástavu a objevily se pokřiky na Šafarčíka…
Poslední výjezd roku 2015 byl pro nás do vršovického Ďolíčku. Již třetím rokem se zde prodávaly vstupenky na jméno a opět se další Chachaři sešli na tribuně. Dohromady nás bylo 407. Podpořilo nás i 25 katowických. Z Havířova nás vyjelo 31.

– Jezdili jsme také na GieKSu a objevili jsme se na těchto zápasech: 3 na GKS – Rozwój Katowice (neděle, pohár), 10 na GKS – Zagłębie Sosnowiec (sobota), 2 na GKS – Sandecja Nowy Sącz (pátek) a 3 na GKS – Cracovia Kraków (úterý, pohár).
– Během podzimu pár havířovských navštěvovalo i zápasy nově vzniklého futsalového klubu Baník Ostrava.
– Samozřejmě jsme se zapojili do kampaně „Hrobař Baníku“ a vyrobili jsme transparent s jasným zněním.

hrobar2015 – kopie
– Překvapením byla návštěva fotbalové chuligánky SKS na zápase AZ – Slavia. Sešívaná mládež hlásila 39 lidí do boje, přičemž FCB dalo dokupy cca 30 osob. SKS ale byli po zápase odvezeni za město a policejní dohled měli až do Prahy.
– V prosinci jsme se jako každý rok 13.12. vydali ve třech na Lysou horu, kde se nás dohromady sešlo cca 50 u příležitosti 13. ročníku Mezinárodního dne boje proti policejnímu násilí.

L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.