Summary – Podzim 2012 očima Havířova (1.1.2013)

Ve článku vám přinášíme shrnutí podzimu 2012.

BANÍK OSTRAVA
Liga:

 • Podzim pro nás začíná koncem července letním výjezdem do Jablonce, kde si ligovou premiéru odbyly menší vlajky z naší dílny a to White Shumbarg a TfH, a také havířovská trička. Koupacího výjezdu se zúčastnilo 27 osob z Havířova. (pátek, 386 fans)
 • Na další výjezd zajíždíme na jih Čech do Českých Budějovic, kam vyjelo 14 havířovských. Vlaková skupina měla po cestě tam i zpět problémy s fízly. (pondělí, 233 fans)
 • Prázdniny završujeme počtem 39 hlav na poměrně blízkém výjezdu do Hradce Králové. (neděle, 529 fans)
 • 27 se nás ukázalo v pondělí na půdě nováčka ligy – v Jihlavě, většina vyjela auty a dvěma autobusy. Plot bez vlajek, vzpomínáme na zesnulého Chachara. (pondělí, 335 fans)
 • Tentýž týden následovala cesta do Liberce, po fanatickém fandění a noční procházce Libercem jsou problémy po cestě zpět s jízdenkami a jsme vysazeni. Na výjezdu náš nejslabší počet – 11 kousků. (pátek, 162 fans)
 • Poté míříme v 23-členné sestavě na Spartu, z toho je čtrnáctka havířovských chuligánů pozatýkána nebo se schovává policii po akci ACS na hospodu. Na stadionu pár lidí s vlajkou WS a velkou TfH. (pondělí, 480 fans)
 • Na oslavu 90. výročí Baníku a na zápas Baník – GKS vyjíždíme z Havířova vlakem v počtu 60 osob (v tom 4 GKS-Tauzen) spolu s fc Těšínské Slezsko a Śląsk Cieszyński (30 osob).
 • Sobotní zasněženou Příbram si nenechala ujít třináctka věrných. 24-hodinový výjezd… (sobota, 200 fans)
 • Následuje výjezd opět do Prahy – na Duklu vyjíždíme v poču 14 osob. (pátek, 251 fans)
 • Podzimní část ligy zakončujeme znovu v Praze. Na Slavii po mobilizaci vyjelo 43 osob z našeho města. Povedený výjezd! (pátek, 720 fans)

Pohár:

 • Na středečních pohárových zápasech se ukazujeme také v Karviné (cca 100 osob) i v Třinci (cca 20) s vlajkami.

MIMOZÁPASOVÉ AKCE FCB


Několik akcí Baníku v průběhu podzimu nevyšlo díky neschopnosti soupeře nebo díky aktivní policii. Havířov na všech chuligánských akcích s účastí. Po fotbalové sezóně začátkem prosince grilujeme s Martinem (fc Slovanu Bratislava) po 30 bojovnících na každé straně, boj končí remízou.

GKS KATOWICE

Na první domácí zápas GieKSy proti ŁKS-u Łódź vyrážíme v počtu 10 osob. V průběhu podzimu se ukazujeme v Katowicích na zápasech s Niecieczou (5 osob), s Polonií Bytom (3 osoby), s GKS-em Tychy (1 osoba), a se Stomilem Olsztyn (7 osob). Účastníme se také výjezdů a podporujeme GKS na výjezdech do Łecznej (4 osoby), na Zawiszy Bydgoszcz (5 osob), u moře na Flotě Świnoujście (3 osoby) a v Ząbkach (3 osoby).
S GieKSou vyrážíme v 5ti lidech také do Warszawy na Marsz Niepodległości.

Naopak kluky z Katowic u nás v Havířově hostíme před výjezdem do Hradce, před zápasem FCB – GKS a poté před výjezdem na Slavii. Zavítali taktéž na jeden zápas hokeje a 10 osob z Katowic se u nás baví na silvestra.

HOKEJ

Na domácí půdě pouze vítězně válčíme s Přerovem, a to ve formátu 5×5. Jinak několikrát proháníme Prostějov po zápasech v Havířově, i v Karviné, hanáci však pokaždé nic nechtějí, žádné výzvy nám neadresují ani na své půdě. Dále slídíme po vlajkách jak Přerova, tak Prostějova, a ve spolupráci s karvinskými kolegy také čekáme 2x na Přerov.

DALŠÍ AKTIVITY

V létě se účastníme turnaje CHACHAR CUP a jsme pozváni na FANATICS CUP do polského Cieszyna. Poté vydáváme 153 triček „Havířov – město Baníku“, světlo světa spatřily nové vlajky WS a malá TfH, a vyrobeny byly velké i malé nálepky v podobě repliky malé vlajky. S příchodem zimy přicházíme se zimními čepkami a nástěnným kalendářem na nový rok.

Bohužel od června i nadále je za mřížemi jeden člen TfH… PROKY, DRŽ SE!

Smutné zprávy nás neminuly v prosinci, když nás navždy opustil kamarád Křen… LUKÁŠI, ODPOČÍVEJ V POKOJI.


Více infa a reporty najdete zde na našich stránkách havirovaci.xf.cz a na FB profilu Havířov 101% FCB.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář