Wisła Płock – GKS Katowice (7.6.2014)

mini-plockPrvní víkend po skončení naší ligy se nám naskýtá možnost vyjet podpořit GieKSu na jejich poslední výjezd, plníme tedy bus a můžeme vyrazit… Po nově otevřené dálnici jsme
za chvilku v Katowicích, zdravíme se s družebními přáteli, děláme fotku a poté se spolu s dalšími pěti busy vydáváme směr Płock. Po cestě, jak je v poslední době zvykem, se porouchal jeden z autobusů, policie zadržuje na benzince jednoho katowičáka a před Płockem se dostáváme za traktory, a tak nabíráme velké zpoždění. Náš totálně vyklepaný řidič, zvyklý vozit důchodce do Francie a ne fotbalové fans na výjezd se může posrat 😀 a to jsme teprv v polovině výjezdu. Když už dorážíme ke stadionu, dostáváme se na sektor asi 15 minut před koncem zápasu v konečném počtu 322 osob, v tom 41 z Baníku (2 havířovští) a 4 z Górniku… Věší se vlajky CHULIGANI Z BAZALŮ, GKS KATOWICE, GLADIATORS, SK 1964, malé UG, GKS, MYSŁOWICE a transparent s narozeninovým blahopřáním jednomu ze spíkrů. Zazní několik především družebních chorálů a pokřiků a za chvíli sektor opouštíme… Fotbal skončil 1:1, domácí fandili po celou dobu a plot ozdobili množstvím vlajek.


Cesta zpět se pěkně natahuje kvůli dlouhým pauzám a nakonec i kvůli zadržení třech z GKS-u a čekáním na jejich propuštění za Łodzí… Do Katowic dojíždíme kolem třetí ranní, do Ostravy pak před pátou, kdy si oddychneme jak my, tak hlavně řidič, který na sobotu 7.června 2014 jen tak nezapomene… Není nad vlakové výjezdy!

wislaplock-gieksa
foto zde, video zde
Díky za pohoštění do Katowic. GieKSa&Baník!!!

HAVÍŘOV ON TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.