1. FC Slovácko – Baník Ostrava (26.5.2013)

Na poslední ligový výjezd sezony připadla neděle, což všechny samozřejmě velmi potěšilo, protože to v této sezoně bylo velmi nezvyklé. Havířovští na výjezd vypravují autobus, mnoho dalších jich jede vlakem a auty (naše číslo +-55).
Cesta vlakem probíhá v poklidu a mnozí cestují tak, jak bylo zvykem ještě před několika lety. Něco kolem třetí hodiny jsme ve Starém Městě a následně i Uherském Hradišti. Všichni se rozchází různými směry a obsazují zahrádky, terasy a hospody na náměstí a všude kolem něj. V 16.30 se na plánovaném pochodu z náměstí schází několik stovek Chacharů a míří vstříc stadionu. Jiní zase zkouší hledat zábavu, ovšem toho dne naprosto bezvýsledně. U vstupu do sektoru hostů se opakuje ohraná píseň a to strašně pomalé vpouštění fanoušků.
Autobusoví výletníci vyráží z Havířova (s 5 GKS) před patnáctou a kvůli poruše původního autobusu dorážejí (v doprovodu těch, co vždy) se zpožděním, plánovaný pochod bohužel nestíhají, ke stadionu se dostávají kolem 17.30 a míří rovnou na stadion.

slovacko-web3
Náš oflagovaný sektor je po několika minutách hry více než rekordně plný (1108 osob!, v tom 17 z GKS-u), většina je v bílém. Dost lidí však ne a je to škoda! Hodně solidně se fandí, ve druhé půli při choreu z vlaječek a pásů fanatičnost nabírá na obrátkách.

P1060705
Domácí se prezentují plachtou s Hulkem a ke konci povedenou pyroshow, tradičně jejich secvičený kotel fandí kvalitně po celý zápas.
Na hřišti Slezská padá 0:2, ale záchrana je v kapse díky výsledkům našich rivalů v sestupovém pásmu.

slovacko-web2
Po zápase míří většina na vlak, hodně nás však obsazuje již výše zmíněný bus. Zde je celkem dlouhá čekací doba díky nákupům a také menší šťouchaná s fízlama, jenž si mysleli, že budou rozkazovat, kdy budeme odjíždět, kde že budeme stát a kde ne. Celá tato peripetie se nakonec řeší vyhoštěním policejních mamrdů z autobusu. Za chvíli se všichni nalodí a vyráží se na zpáteční cestu, jenž se za asistence alkoholu stává velmi příjemnou, cestou se pějí různé písně, mnohdy tzv. nekorektní, zkrátka zábava na úrovni.

slovacko-web
Cestou asi 3x stojíme a abychom se nebáli, máme s sebou doprovod 5 antonů, děkujeme. Před půlnocí v poklidu dojíždíme do města Baníku, někteří míří do svých postelí, jiní pokračují v nálevnách a někteří dokonce pokračují až do odpoledne následujícího dne. Inu důstojná tečka za právě uběhlou sezonou :).

FOTO ZDE

HAVÍŘOV ON TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář