Okocimski KS Brzesko – GKS Katowice (18.5.2013)

Baník ten víkend pauzuje, volíme proto možnost jet podpořit naše družební kamarády a podívat se zas na nějaký ten stadionek u našich severních sousedů. Ve třech se z Havířova vydáváme do Českého Těšína, kde jeden místní cikán zažije po ránu vřelé přivítání, překračujeme Olši a pospícháme na bus do Katowic.

V Katowicích nás známý taxikář z GieKSy se svým Ferrari převáží na Tauzen, odkud pokračujeme na sraz ke stadionu. Po několika minutách nasedáme do autobusů a vyrážíme třemi busy a jedním minibusem směr Brzesko, kam dorážíme po asi dvou a půl hodinách jízdy. Celkem nás dojelo 273, z čehož 7 bylo Baníkovců. Vstupenek GKS obdržel pouze 200 a zbytek musel trávit zápas za branou stadionku, na střeše autobusu nebo na sloupu. Místní dlouhatánský sektor hostí tvořily pouze 2 řady a po vyvěšení vlajek nešlo vidět na hřiště. Proto někteří vylézají na střechu místního „WC“ a na plot, to se ale nelíbí ochrance…

11
0019
GieKSa na hřišti vede v poločase 3:0, GieKSa v hledišti nápodobně. Sektor ověšený 6 flagami, a 200 GieKSiarzů v něm povětšinou v žlutých tričkách s průměrným dopingem s přehledem poráží místní „Piwosze“, kterých se schází asi čtyřicet,  fandí nic moc, mají 2 vlajky a v závěru několik vlajek na tyčích.
GKS vyhrává 4:1, děkujeme „piłkarzom“ a pakujeme se do busů, cesta zpátky probíhá v klidu, někdo pokračuje domů, někdo zůstává… Díky do Katowic!

GieKSa & Baník

FOTO ZDE A ZDE

HAVÍŘOV ON TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář