1.FK Příbram – Baník Ostrava (27.10.2012)

Výjezd do Příbrami pro nás začíná kolem páté hodiny ranní před Tescem, kde nakupujeme nezbytné tekutiny (svačinku máme pěkně z domu :-)) a voláme kolegovi, zda vůbec žije po včerejší akci a jestli bude schopen vyjet. Po nákupu míříme k nádraží, kde už přešlapuje 7 gořalychtivých orlováků, kteří se smějí našemu ostudnému počtu 3 osob. Odcházíme na peron, v tom se objevuje další – čtvrtý a jazda může začít. Naše kupéčko s pomocí repráku rozeznívají hity jako Ona tańczy dla mnie, The logical song od Scooteru nebo úderovka GieKSy z Gisza a mnoho dalších… Na hlaváku ani na Svinově žádné přeplněné perony, na sobotu zklamání. Cesta je dlouhá, někdo spí, někdo pije, někdo dělá pičoviny, někdo zvládá všechno. Poklidnou cestu začíná narušovat dlouhé čekání v Berouně, kde stojíme tak dlouho, až nás předjel spoj, kterým jeli další fans 2 hodiny po nás… Někde u Prahy začalo taky sněžet, což nevěstí nic dobrého. Při příjezdu do Příbrami nás vítá 5 cm čerstvého sněhu, břečkovité sračky na chodnících a po deseti metrech chůze mokro v botách. Okamžitě bereme útokem nejbližší knajpy. Po toaletě, teplém čaji a vybrání peněz z automatu valíme na bus.

Ke stadionu se dostáváme +- na začátek. V ochozech se tísní tak na 200 domácích a zhruba stejný počet ostravských. Početně FCB podpořil nedaleký fanklub z Chebu a samozřejmě nemohli chybět ani kibice GieKSy (12 osob). Vyvěšeno bylo několik vlajek, dominuje nová CHACHAROFOBIE. V průběhu první půle se vytahuje nápis „7 VÝJEZDŮ, JEN 2 O VÍKENDU! PRO KOHO SE TEN FOTBAL HRAJE?“. Své si protrpí i pořadatelé, kteří jsou atakováni sněhovými koulemi. Nejvíce však trpíme my a to jak předváděným výkonem Baníku, tak tou kurevskou kosou. My jsme nuceni to vzdát už před přestávkou a taxíkem míříme opět do vyhřáté hospody.

Padá rozhodnutí, že Příbram opustíme dříve, než bylo plánováno a odebíráme se tedy na vlakáč, kde potkáváme lidi, kteří na fotbal ani nedorazili. Po příchodu na peron přijíždí jeden jediný vagonek motoráčku, do kterého se asi těžko vlezeme, navíc když se tam najebe 15 těžkooděnců. DEBILITA!!! Takže se vracíme na čaj a pro další výhru na matech :), servírka musela mít radost :). Po hodince následuje opět přesun na vlakáč, tam zpoždění vlaku naskakuje jak se mu zachce a tak se bavíme stíráním asi padesátky stíracích losů, který tam nezůstal ani jeden, po zvýšení zpoždění na 40 minut zvyšujeme hlasy a pějeme chorály a bouchá do toho i nějaký ten šampus. Za nějakou dobu už konečně přijíždí vlak, sedáme a jedem, abychom v Berouně zase hodinu stáli… Pak stojíme při přepojování vagonů v Praze a při přesunu času ještě v Olomouci… Na zpáteční cestě přejebalo dosti lidem, kteří se starali o zábavu cestou z tohoto dlouhého promrzlého výjezdu. Na Svinově jsme po čtvrté, v Havru krátce před šestou ráno… Na výjezdu se celkem objevilo 13 havířovských (4 TfH).

HAVÍŘOV ON TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář