ACS – FCB (15.10.2006)

Na tento výjezd se z Havířova vydává spousta lidí, ale hlavní skupinka 17ti lidí (v tom 3 GKS) vyjíždí už ráno v 6 hodin. Cesta probíhá v poklidném tempu, debatuje se a hlavně odpočívá po kruté noci, kde se opíjelo asi 35 lidí se třemi kamarády z Katowic. Jsme ještě nuceni průvodčím k lístkům dokoupit nějaké příplatky či co. Do Prahy dorážíme těsně před polednem.Z vlaku vystupuje asi 70 chuligánů a jsme okamžitě nuceni se rozprchnout po Praze po skupinkách, jelikož všudypřítomné kripo je ostražité.

Zůstáváme čistě Havířov a dělíme se ještě nakonec na 3 malé skupinky. Když jsme setřásli jednoho otravu, tak se v 5 ti lidech (1GKS) ještě předtím než zamíříme do knajpy vydáváme na utkání 4. ligy mezi Admirou a Kladnem B. Na stadion dorážíme asi v 60. minutě a vidíme jak domácí povzbuzuje asi 15 převážně levicově orientovaných fans za třemi vlajkami a jedním bubnem. Víme, že na stadioně toho asi moc nezmůžeme a tak po zápase číháme na lidi nesoucí vlajky. V jedné z uliček se vydáváme za nějakým zbytkem domácích a získáváme bez větších problémů dvě menší flagy, dvě trubky a jednu šálu. Je jim prokopnut i buben. Vydáváme se do hospy za zbytkem lidí z Havru.

Když pomalu přicházíme na místo, vidíme skupinku našich před knajpou. Před nimi se zjevuje velmi nápadný človíček (později se ukázalo, že šlo o kripo). 2 lidi to nevydrží a okamžitě dotyčného napadají. Pro mě v tuto chvíli čin trošku nepochopitelný vzhledem k tomu, že všude možně číhají ty policejní kundy. To se také potvrzuje a okamžitě po prvních ranách přibíhá týpek v civilu, tasí bouchačku a poutá jednoho našeho. Pomoct mu nejde, protože zbraň mířící na obličej není nic příjemného. Mizíme v metru a valíme pryč.

Po nějakém tom obědě se vydáváme na místo srazu všech chuligánů. Jsme na místě a časem vše nasvědčuje tomu, že se v Praze nachází to nejlepší co může Baník nabídnout. Jsme v telefonním kontaktu se Sparťanskými, nevypadá to ze začátku nejlíp ,jelikož policie domácí odhalila. Ale nakonec vše dobře dopadne a na místo střetu doráží okolo 130ti  bojovníků. Letenských je v povzdálí necelá stovka. Chvíli čekáme, než se všichni dostanou z metra a pomalu si jdeme domácím vstříc. Za neskutečného řevu se do sebe pouštíme hlava nehlava. Střet je opravdu tvrdý a po chvíli získáváme jasně navrch hlavně na pravé straně z našeho pohledu. Přední linie na levé straně a ve středu se drží zuby nehty, ale nakonec berou asi po dvou minutách ACS nohy na ramena a jsou hnáni snad celou jednu tramvajovou zastávku. Lidi, kteří nestihli uprchnout nekončí zrovna dobře. Během hnání Sparťanů je pomáháno jednomu z nich, jelikož mu při střetu zapadl jazyk. Po chvilce se podaří dát vše do pořádku a dotyčný odchází s pomocí po svých. Z dály jsou slyšet policejní sirény a tak celá ekipa mizí pryč. Určitě je velkým plusem to, že během střetu nebyl na místě jedinej fízl. Což je velmi potěšující vzhledem k opatření, která byla použita.

Na fotbal dorážíme bez problémů včas a tak si koupíme nějaké ty pivka a bohužel shlížíme hrozný výkon našich barev. V sektoru nás mohlo být cca 1200-1500. Bylo předvedeno několik povedených choreografií a dobrého supportu. Po utkání nás fízlové berou do kordonu a míří s náma na vlakáč. Během cesty si opět přes policii dokazuje několik idiotů ze Sparty i najebanců ze strany FCB jací jsou „siláci“, no prostě chuje. Mezitím doráží i zmiňovaný zatčený, který byl obviněn z výtržnictví (napadení bylo ze strany inzultovaného staženo). Když vypráví jak musel spoutanej dělat žabáky nebo byl fízly tahán po zemi atd. nezbývá než říct A.C.A.B.!!! Vlak vyráží okolo 23:15 z Prahy. Někdo spí, někdo debatuje a někdo je jako vždy nazuřen 🙂 prostě úplnej hrůzinec :-)…

Výjezd vskutku povedený. Do Havru dorážíme asi v 5 ráno. Loučíme se se třemi  kluky z Katowic, o které jsme se celý den starali a byli u nás přes noc a vyrážíme do svých domovů.

 

Havířováci

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.