Česko – Dánsko (22.3.2013)

Dlouho dopředu je nám jasné, že to v hledišti ani nikde jinde nebude žádná hitparáda, ale nechceme se nechat odradit a jedeme  se přesvědčit na vlastní kůži, jak to na repre vypadá. Ale pěkně po pořádku..

Na havířovském vlakáči ihned spatřuji skupinky repre fanoušků, většina „stylově“ v dresech a k vidění byly rovněž také klobouky a další cirkusové propriety. No nic, jsem jich prozatím ušetřen, protože jedou žluťákem. Krátce po 19.00 přijíždíme do Olomouce a pěšky jdeme na stadion. Celkem nás překvapila nebývalá policejní účast už ve vlaku, protože bylo možno zahlédnout nejednu známou tvář z výjezdů a podobně to vypadalo taky v ulicích. Při příchodu ke stadionu se dozvídáme, že olomoučtí si spletli datum a srazili se o týden později, což odnáší parta mírně podnapilých normálů z řad Baníku, kteří se ale i přesto bez okolků postaví bezmála trojnásobné přesile.  Poté však již olomoučtí nejsou spatřeni a tak končí veškeré pouliční vzrušení toho dne. Jdeme tedy na stadion, co čert nechtěl, přesně nad námi se zjevuje pětice havířovských repre fandů a tak máme o „zábavu“ postaráno po celý zápas. Nejednou jsem si při diskusi těchto hochů připadal spíš než na fotbale, jak na diskusi Sport.cz :).
Doping je naprosto otřesný a chaotický a tak je daleko víc slyšet buben, který je v místech, kde v ligových zápasech bývá kotel Sigmy. Na hřišti to vypadá podobně jako v hledišti a tak když se stav utkání ve prospěch Dánů pomalu zvyšuje, jsou ke slyšení stále větší a větší absurdity z širého okolí a nastává čas na nejhlasitější pokřik tohoto zápasu a to když se skanduje „Bílek ven!“. Velká část přítomných po třetí brance Dánů opouští hlediště. Po zápase se nezdržujeme a jdeme zpět na vlak, který nás v pohodě dováží domů.

Osobně jsem od tohoto zápasu nečekal nic moc dobrého, ovšem překvapením pro mě bylo to, že to stojí ještě za větší hovno, než o jakém se píše. Nikomu dalšímu tento „zážitek“ nepřeji a zároveň nedoporučuji.  🙂

 

HAVÍŘOV na kukačce

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Česko – Dánsko (22.3.2013)

Napsat komentář