Cracovia Kraków – GKS Katowice (23.3.2013)

Výjezd na Craxu byl označen za jeden z největších magnetů jara a na GieKSe probíhala velká mobilizace. Na tomto atraktivním výjezdu jsme nemohli chybět ani my, a když termín vyšel na repre pauzu, nebylo co řešit. Kvótu 50 osob jsme však nezaplnili, škoda…
Ráno tedy vyjíždíme a po menších komplikacích dorážíme se zpožděním do Katowic, kde už na nás čeká speciál směr Kraków. Cesta utíká celkem pomalu, po cestě nastupují fan-cluby GieKSy, kodrcáme se, kodrcáme a za dvě hodinky vystupujeme na krakowském hlaváku, který je pěkně přefízlovaný. Nastupujeme do pěti přistavených busů a za asistence asi třicítky policejních vozidel míříme ke stadionu Cracovie. Cestou míjíme i stadion Wisły, který je kousíček od svatostánku „Pasů“. Proces vstupu přes turniket (načtení vstupenky, vyfocení kamerou a kontrola seznamu s průkazem totožnosti) trval podstatně déle než následná osobní prohlídka… Asi po hodině jsme v útrobách sektoru všichni a tvoří se ohromný dav u občerstvení a na záchodech. Do začátku zápasu zbývají totiž asi 2 hodiny, panuje neskutečná zima a každý se zahřívá jak a kde může :).
Stadion připomínající vršovický Eden, jen s nižšími tribunami, se pomalu plní, věší se vlajky a zápas za chvíli začíná.Předtím se však ještě drží minuta ticha za fanoušky Lechie Gdańsk, kteří nepřežili nehodu autobusu cestou z výjezdu. Nenávistným skandováním minutu ticha narušili kibice domácích, kteří mají družbu s nenáviděným rivalem Lechie – Arkou Gdynia. Vedle našeho sektoru se shromáždila další družba Cracovie a zároveň kosa GieKSy – GKS Tychy, díky blízké přítomnosti této ekipy byla atmosféra pěkně vyostřená a celozápasové provokace a urážky se snášely na obě strany.Sektor GieKSy se prezentuje počtem 750 osob (ok. 35 FCB – 8 Havířov), kvalitním dopingem, šálami, jednotnými „trójkolorowymi“ čepkami, vlajkami PIEROŃSKIE HANYSY, GIEKSA ON TOUR, FORZA GKS, SK 1964, KING BANÍK a několika dalšími menších rozměrů (Mysłowice, Górnik Zabrze, Ultras GieKSa atd.). Cracovia vytahuje vlajky na tyčích a celou svou stranu má ověšenou množstvím vlajek, mimo jiné i zmíněných družebních Tych a Arky. Support z jejich strany je taky kvalitní a několikrát si odpovídají s ostatními tribunami.Na hřišti se hraje pohledný fotbal, GKS je po celý zápas lepší, vytváří si množství šancí, ale gólmana „Pasů“ ne a ne překonat, šťastnější tak byli domácí a zvítězili 1:0. Po děkovačce mrzneme ještě nějakou půl hodinu na stadionu, než nám otevřou bránu a vracíme se na nádraží a poté vlakem do Katowic. Cesta zpátky probíhá bez atrakcí a různých nástrah, které v Polsku mohou čekat, a kolem jedenácté jsme v Katowicích.

Děkujeme za pohoštění !!! GieKSa & Baník !!!

FOTO ZDE, ZDE A ZDE
VIDEO ZDE, ZDE A ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář