Dolcan Ząbki – GKS Katowice (18.11.2012)

Pár hodin po sobotním zápase se Slováckem vyrážíme v 3-členné sestavě směr Polsko. Před čtvrtou ranní se střetáváme s kolegy z Karviné, dáváme se do kupy s dalšími účastníky zájezdu a jedeme na sraz do Katowic. Tam se přes 300 lidí (12 FCB) pakuje do sedmi autobusů, my usedáme do busu spolu s JKS-em Jarosław (11) a s Górnikem Zabrze (5). Cesta probíhá vcelku rychle v doprovodu třech antonů. Po cestě 3x stavíme, problémy nejsou žádné. Někde u Warszawy se připojují další antony a po asi šesti hodinách dorážíme do Ząbek. Pořadatelé zdržují kontrolou jmen na seznamu a pouštějí pouze jedním vstupem, takže se téměř všichni (310 osob) dostávají na sektor až okolo 20. minuty. Zhruba ve 30. minutě se zbytek zůstavších za bránou začíná dohadovat a lehce požduchovat s pořadateli, v tom jim nabíhá na pomoc ochranka a do pohybu se dává také asi třicítka kibiců, stojících poblíž branky sektoru. Ochranka ale nic nedovolí, branku blokuje a vášně krotí pepřákem. Směrem k nim letí pár sedaček a poté zamykají sektor pomocí řetězu. Při tomto menším incidentu byla z plotu sundána vlajka GLADIATORS, jinak visely flagy GKS KATOWICE, SK 1964 a pár menších (GzG Gang, Mysłowice, UG…). Fandění je chvílemi na vysoké úrovni, po většinu zápasu ale slabší. Opticky se nijak neprezentujeme. Domácí kotlík věší svou nejlepší vlajku + pár menších a obyčejných v barvách. Prezentují se celozápasovým fanděním, šálami, vlajkami na tyčích a cca dvacítkou konfet v barvách klubu. Na hřišti vítězí domácí 2:0 po celkem dost chybných zákrocích gólmana GieKSy. Po zápase nasedáme do busů a vracíme se bezproblémově do Katowic a poté domů, kde jsme kolem půl desáté večerní.

Díky za pohoštění na výjezdu !!! GieKSa&Baník!