FANATICS CUP Śląsk Cieszyński (7.7.2012)

Zhruba na začátku června se poprvé dozvídáme o tom, že fc Śląsk Cieszyński (GKS) bude začátkem července pořádat fotbalový turnaj a my jsme na něj pozvaní, což samozřejmě přijímáme. Pro Havířov ale začala příprava na tento turnaj už o poznání dříve, a to když se v týdnu před turnajem scházíme v jeden podvečer, abychom vytvořili transparent pro našeho kamaráda, jenž je na nucené dovolené a vyjádřili mu tak alespoň tímto způsobem naší podporu. Po pár hodinách práce je hotovo a nastává onen den. Ve velice parné sobotě se na havířovském nádraží schází 16 osob a vyjíždí vstříc pohárovému osudu směr Cieszyn. Hrát se bude na viditelně čerstvě zrekonstruovaném hřišti s umělkou.

Po vyvěšení transparentu a nové malé havířovské vlajky (na plotě ještě Bohumín a Śląsk Cieszyński & Těšínské Slezsko) se v prvním utkání střetáváme s Torcidou Cieszyn, dáváme rychlou branku, ale vedení rychle ztrácíme a už se jenom vezeme na neúspěšné vlně a prohráváme. Soupeř posílený o hvězdnou posilu v podobě Ireneusze Jeleńa nakonec celý turnaj s přehledem vyhrává. Ve druhém utkání s Orlovou/Bohumínem neproměňujeme své šance, včetně penalty a prohráváme tak 2:5. S pořádajícím týmem hrajeme zpočátku vyrovnanou partii, při které se nenecháváme strhnout, ale soupeř je trpělivý a postupem času nas jednoznačně přehrává. Poslední zápas, který už nic neřešil, jsme hráli s Třincem. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou, neproměnili spoustu šancí, ale nakonec ihned po vedoucím gólu inkasovali a tak rozhodly Třincem vymodlené penalty, ve kterých byli šťastnější trinečtí.

Výsledky Havířova
Havířov – Torcida Cieszyn 3:8
Havířov – Orlová/Bohumín 2:5
Havířov – Śląsk Cieszyński 0:4
Havířov – Třinec 1:2 pen.

Po konci fotbalového turnaje následoval přesun do lesoparku, kde proběhlo vyhlášení vítězů s následnou after party :). Pořadatelům nezbývá než poděkovat a pogratulovat k fantasticky zorganizovanému turnaji, o to cenějším v tom, že byl pro ně vůbec prvním. Pokud bude druhý ročník, v což pevně doufáme, máme se na co těšit.

GieKSa & Baník!!!

1 2 3 4 5 6 7

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář