Frýdek-Místek – Baník Ostrava (7.9.2014)

Ve 3. kole poháru Baník zamířil do Frýdku-Místku. Vlakem se vydalo do Frýdku asi 150 osob, drtivá většina však volila automobilovou dopravu. Sektor hostí byl plně obsazen a počet Chacharů lze těžko odhadnout, jelikož byli rozeseti po celém stadionu. Stejně tak počet lidí z Havířova, padesát nás bylo minimálně, těžko říct přesný počet. Nahlášená návštěva byla slušných 8721 diváků. Premiéru si na plotě konečně odbyla naše nová osmimetrová zástava! Zde patří dík všem, kteří kupují suvenýry z naší produkce, z níž vytěžené peníze putovaly mimo jiné i na výrobu vlajky.

vlajka_real
Dále visely flagy VLAJKONOŠI DOMÁCÍ, FRÝDEK-MÍSTEK, NOVOJIČÍNSKO, menší Petřvald, F-M, SH, Potěr Fans, Ultras a Orlice. Svou vlajku mimo sektor hostí vyvěsili i VANDRACI Z P1. Zápas byl brán jako domácí zápas a tak fandění stálo v některých momentech za to. Na to moc nejsme v prvních pohárových kolech zvyklí… Optickou prezentaci obstaraly transparenty věnované zesnulému Turkovi, poté všeříkající nápis „DOMA ZA PLOTEM, VENKU HNACÍM MOTOREM“ a prezentace frýdeckého fanklubu v podobě nápisů „FRÝDEK, MÍSTEK, RIVIÉRA, SLEZSKÁ – KAŽDÝ FANDÍ KLUBU SK SLEZSKÁ“ podsvětlených racemi. Nezapomnělo se ani na vězněné kamarády a jim věnovaný transparent „POZDRAVENÍ DO VĚZENÍ A.C.A.B.“. Domácí kotel Lipiny se také prezentoval, a sice lesklými fóliemi v barvách klubu, vyvěsili své vlajky a nepřetržitě fandili a odpovídali si se zbytkem stadionu.
Baník opět v červených dresech vedl od počátku zápasu, záhy však přišlo vyrovnání. Naštěstí ke konci zápasu zvýšil na 2:1 a postup byl na světě… Další pohárovou překážkou bude Slovácko, se kterým se už bude hrát na dva zápasy. Jelikož se Slováckem hrajeme zanedlouho i v lize, v krátkém časovém rozmezí se Baník utká s týmem z Uherského Hradiště 3x, z toho 2x na slovácké půdě.

fotky zde a zde

L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.