Slovan Liberec – Baník Ostrava (30.8.2014)

mini-libePo výjezdové trilogii AKCE PRAHA byl další štací severočeský Liberec. Mimo hlavní spoj, kterým se do Podještědí vydalo na sto vyznavačů modrobílých barev, vyrazilo mnoho dalších auty, či o pár hodin dříve vlakem s turistickým úmyslem zdolat Ještěd.

jested
Ve městě se to hemží policií, ať už uniformovanou nebo v civilu, a po domácích se symboly jakoby se slehla zem… Nechvalně proslulá security zde má opět problémy s vlajkami a na příkaz fízlů nemůžeme mít ani choreo. Naštěstí vnášíme aspoň tři vlajky, transparent a suvenýry na prodej. Začínáme od prvních minut s parádním supportem a ve 30. minutě zvedáme nápis ve znění „POLICEJNÍ DIKTÁT! KDY TO SKONČÍ?!“ narážející na výše zmíněné problémy.

liberec_diktat
Na hřišti inkasuje červený Baník jeden gól za druhým a s tím i bohužel opadá hlasová podpora. Ke konci zápasu se ještě snažíme lidi vyhecovat a ukázat, že se bavíme fanděním, i když to na hřišti stojí za starou belu. Domácí rozděleni na dva aktivní sektory se také prezentují na stejné téma. Pěkně si celý stadion zakřičel PELTA VEN! a pobavil i jeden nevpuštěný Chachar, kterého ze skály odváděla ochranka, načež jim utekl ze zajetí…
Utkání končí, hráči nafasovali šest banánů a pod sektorem byli pěkně vypískáni a zpičováni…
Ze stadionu nás vede nevídaný počet antonů i antikonfliktní tým, opravdu zbytečnost! Zpáteční cesta se nese v pohodovém duchu zapíjení debaklu a nezlobili ani revizoři.
Na závěr ještě výjezdová numera: Do Liberce si našlo cestu 295 fanoušků FCB, z toho 21 bylo z Havířova.

V neděli hrajeme 3. kolo poháru ve Frýdku, pojeďme ukázat kdo dělá Baník Baníkem! VŠICHNI DO FRÝDKU!

fotky zde a zde

L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.