GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała (16.8.2013)

PUCHAR WRACA DO KATOWIC! Ano, po několika letech GieKSa nevypadla hned v prvním pohárovém klání a mohla na svém stadionu přivítat „ekstraklasového“ soupeře. Los nebyl moc přívětivý z hlediska atraktivity, protože Podbeskidzie se neřadí mezi velké fans tábory, ale o to měl GKS větší naději na postup na trávníku a to jsme si nemohli nechat ujít…

DSC01541
K Bukowe dojíždíme až po úvodním hvizdu a prošvihli jsme i neúspěšný náběh GieKSy na malou vlajku hostí, kterých se do Katowic sjelo asi 60. V hledišti to vře, atmosféra je vynikající, hosté fandí, ale vůbec je nejde slyšet.

Na zeleném pažitu je otázka času, kdy padne branka, GKS má možnost při penaltě, ovšem míč v síti nekončí. Gólu se dočkáme až po přestávce, když GieKSa napodruhé už penaltu promění. Vedení ale neudrží dlouho, když Bielsko do čtyř minut vyrovnává a vyrovnaný stav vydrží do konce zápasu.

Pohár je soutěž vyřazovací, takže šlo na řadu prodloužení 2×15 minut. Rozhodující branka padla v první čtvrthodince, druhá už byla jen plná nervů a čekání na konečný hvizd. Katowice tak postoupily do dalšího kola polského poháru a soupeřem jim bude Zawisza Bydgoszcz.

1146176_605648952819005_647205334_o
Na zápase bylo přítomno cca dvacet FCB (z Havířova 4). Po zápase vyzvedáváme nová trička a po chvilce odjíždíme domů. Poté v ranních hodinách odjíždíme spolu s katowickými směr Příbram.