OKÉNKO DO HISTORIE: VfB Auerbach – VFC Plauen (za účasti Havířova) (28.4.2007)

Poté, co jsme před několika týdny přivítali návštěvu kluků z německého Plauenu, rozhodli jsme, že bychom jim měli oplatit stejnou mincí. A tak v pátek večer vyjíždí 11 lidí na dlouhou a strastiplnou cestu, v Praze se přidávají další 3, tudíž náš počet se na celý víkend ustaluje na 14 Thugs from Havířov.
První menší problémy s fízlama přicházejí na řadu už Plzni a jsme informováni o tom, že sledují náš vlak a jsou kdykoli připraveni nás vysadit. Ty opravdové problémy nás však čekají až na hranici. Zde musím podotknout, že německá policie věděla dopředu o našem příjezdu a věděla také, že přes hranice povezeme nějakou pyrotechniku. A tak šli na jistotu – ihned nám začali prohledávat batohy, na první stanici na německém území nás vysadili, sepsali a veškeré pyro zabavili (14 rací, 14 hirošim a nějaké drobnosti). 5 z nás nakonec nechali jít a zbylých 9 odvezli na stanici, kde hrozili vysokými pokutami a vyhoštěním ze země! Nakonec to dopadlo, zaplaťpánbůh, dobře a celá naše skupina byla během dvou hodin pohromadě. Scházíme se na přechodu ve Vojtanově, chystáme se podruhé překročit hranici, jenže přichází nemilé zjištění, že jeden, alkoholem posílen, Thug se jaksi ztratil… Nejprve jej hledáme všude možně vlastními silami, po asi třech hodinách zjišťujeme, že není jiné východisko a tak informujeme PČR a ti začínají pátrání po pohřešovaném! My víme, že ve Vojtanově mu už nijak nepomůžeme a tak se konečně, se čtyřhodinovým zpožděním, vydáváme do Plauenu.
Tam nás již čekají místní, odváží nás na stadion, kde se konzumují pivka, grilují klobásy, prostě pohodička… „Mezihru“ pak tvoří konzumace v nějaké zahradní hospodě v centru a k večeru začíná pořádná party, na které se schází cca 50 lidí, v tom i 4 z Chemnitzu (družba s Plauenem). Každý jistě ví, jak to na takovýchto party chodí 🙂 a tak to moc nemá smysl rozepisovat. Navíc se, po více než 10 hodinách našel náš pohřešovaný kamarád, takže nálada je výborná…
Po noci strávené u našich přátel se dopoledne scházíme na nádraží a na 30 km vzdálený výjezd se vydává celkem 88 lidí. Na nádraží v Auerbachu nás čeká policie a vede v kordonu městem až na stadion. Zde se v sektoru pro hosty schází zhruba 100 jedinců, v tom 14 Havířov a 4 Chemnitz, celkově však na stadionu asi 700-800 lidí z Plauenu, kteří vyvěšují mnoho vlajek, mezi nimi i havířovská Brumm Kreisel a jedna menší. V přestávce mezi poločasy se jde na domluvený boj s domácími (mezi nimi údajně i 5 z Dynama Dresden). Za hosty jde 17 lidí (10 Havířov, 4 Chemnitz a 3 Plauen). Nutno podotknout, že těch lidí by šlo zřejmě víc, ale někteří o tom vůbec nevěděli a navíc jsme nechtěli jít v příliš velké bandě kvůli fízlům. Ale i tak co naplat – kousek od stadionu nás odchytli a nic z toho nakonec nebylo. Po zápase nás u východu ze stadionu čekají nějací domácí provokatéři, ke kterým se ale není možné dostat přes policii a tak se „dýmí“ alespoň s ní… Výsledkem je 24 zadržených, mezi nimi i jeden z Havířova. Během hodiny jsou však naštěstí všichni propuštěni a celá banda se vydává na cestu domů…
Po nějakém tom pivku opouštíme Plauen a vydáváme se na cestu zpět. V Chebu sice čekáme 7 hodin na vlak!, ale to nekazí náš výborný dojem z celého víkendu. V Praze na Hlaváku čekáme nějaké ACS jedoucí do Ostravy, ale nedělo se tak.
Následující den jede mnoho havířovských do Ostravy na Spartu, 2 jdou také do parku na „výměnu pocitů“ s ACS. Po zápase pak dostáváme echo, že nějací zmrdi z Havířova byli na Bazalech v sektoru hostí a tak se na mateřském vlakáči schází výborná, dvanáctičlenná sestava, která jednak pročesává vlaky, ale i hlídkuje u podchodu – s bohužel nulovým výsledkem… Velmi podařený víkend!

J.R. from B.K.

FOTKY ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář