SEZÓNA 2013/14 POHLEDEM HAVÍŘOVÁKA

mini-1314Za necelé dva týdny startuje nová sezóna, pojďme si připomenout jaká byla sezóna loňská…

BANÍK OSTRAVA – VENKU:
Slavia – Baník: Ligu začínáme top zápasem v Edenu, kde napochodujeme po rozsáhlé mobilizaci v počtu 849 Baníkovců (38 GKS) v bílých tričkách. Prezentujeme se kvalitním dopingem, pyrem a dvojitou choreografií. Z Havířova nás vyjelo 36 osob.
Parádní úvod!

1

Plzeň – Baník: Dále pokračujeme v úmorném vedru, opět v bílém, do Plzně. Tam se sjíždí jak auty, tak vlakem 439 Chacharů (1 GKS). Domácí před zápasem tratí vlajku „Beer Boys Pilsen“, my předvádíme igelitové choreo, nový chorál a přes debakl se bavíme fanatickým supportem. V Plzni 32 havířovských…

2

Příbram – Baník: Několik skupinek vyjíždí v noci s koupacími úmysly, mimo jiné i havířovská grupka s třemi GKS. Před zápasem slídí v Příbrami Sparta a taky měla štěstí… Na stadionu 261 znechucených fans FCB, v tom 7 z GieKSy. Havířov v počtu 10 osob. Bez chorea, ve druhé půli bez vlajek a bez fandění, odcházíme po čtvrté brance…

3

Sparta – Baník: 698 příznivců Slezské, v tom 79-členná podpora z Katowic se sjelo na Letnou. Ve šlágru kola se prezentujeme památným choreem „Ostravská smetánka“ a bílými trikoty. Zaujala i dvojjazyčná odpovídačka s GieKSou. V ulicích vládne policie. Havířováků rovná třicítka.

4

Slovácko – Baník: Burčákovou destinaci navštívilo v den České státnosti 565 fanoušků Baníku (18 GKS) s choreem věnovaným tomuto svátku. Z Havířova 31 fanatiků, což je na termín a vzdálenost nic moc počet.

5

Dukla – Baník: V páteční termín jedeme na Julisku, radikální skupina doráží auty, ale žádný soupeř v Praze (i přes fotbal Slavia – Bohemka a hokej Slavia – Kometa) toho dne prostě není. Na sektoru se nás schází 272 (7 GKS). Na Duklu si našlo cestu 18 osob z Havířova. Po zápase někteří upravují grafy ACS, jiní atakují fans Komety…

6

Jihlava – Baník: Opět v pátek míříme do neoblíbené Jihlavy, kam drtivá většina volí automobilovou dopravu. U vstupu nastávají nějaké šarvátky po zcizení lístků. Baník podporovalo 208 vlajkonošů (11 GKS), z čehož z Havířova byla tři plná auta, čili 15 hlav. Po zpáteční cestě jsou proplesknuti podezřelí týpci v Brně.

7

Boleslav – Baník: Podzimní část uzavíráme v Mladé Boleslavi počtem 294 Chacharů (19 GKS). Před bránou dochází ke strkanicím, načež nabíhají čerti rozsekat pár hlav… Na sektoru zvedáme glóbus ve tvaru znaku FCB a odpalujeme ohně. To je záminka pro hasiče se taky vyřádit… Po zápase domácí inkasují a tratí nějaké ty šály a dres. Havířov se do města škodovek vydal v počtu 20 osob.

8

Jablonec – Baník: Na jaře nás los zavádí do Jablonce, do kterého nás dorazilo 248 (11 GKS). Odprezentováno bylo turistické choreo a gratulace GKS k padesátinám. Po zápase mění jablonecké vlajky majitele. Na severu Čech pouze 9 havířovských s nově vyrobenou výjezdovou vlajkou.

9

Brno – Baník: Poté mobilizujeme, jelikož hrajeme v neděli v Brně. Narvaný vlak a auta přivážejí do moravské metropole 789 baníkovců (23 GKS). Z našeho města nás vyjelo pěkných 61! Kvůli zpomalenému prodeji lístků na jména se dostáváme na sektor s velkým zpožděním. Předvádíme celosektorovou plachtu ULTRAS BANÍK a bílé pláštěnky, které dávají super efekt. Poté se bavíme v argentinském stylu a ke konci zápasu dochází k demolici toalet a lomcovačce s plotem. Security se drží pár minut, poté je zachraňují fízli… Další povedený výjezd!

10

Bohemians – Baník: Výjezd po zápase FCB – ACS, hysterie, kamery, foťáky, represe… Na tohle vše mělo nervy 205 Chacharů (12 GKS), kteří šli na stadion. V antisektoru pobavíme nápisem „Svalnatí alkoholici“ a nad hlavy jde plachta v old schoolovém provedení. Pár jedinců, kteří zůstali před stadionem, končí nesmyslně v poutech. Jiná skupinka si vítězně zasportuje v parku s klokany, i tam ale přijíždí strážci zákona. Havířováci byli přítomni různě na všech místech a to v počtu 25 osob.

11

Liberec – Baník: Po několika letech jsme zamířili pod Ještěd v sobotu, kdy si výjezd nenechalo ujít 252 příznivců Baníku. Debilní ochranka nepouští po choreu už ani vlajky… Prezentace je tak omezena jen na transparent určený chacharským rodinám s dětmi a na support. V něm se objevuje novinka „SK Slezská z hornického města…“. U Nisy přítomno 22 havířovských.

12

Znojmo – Baník: Již předem dost lidí druhou cestu do Brna odřeklo a tak se nás sjíždí 335 (10 GKS). Každý je před vstupem do sektoru kamerován PČR s občankou u ksichtu. Transparent „Na fotbal za sportem, ne pro mediální senzace!“ hovoří za vše… Baník se konečně probouzí a deklasuje „domácí“. Na Srbské se objevilo 25 lidí z Havířova.

13

Sigma – Baník: Utkání na Sigmě bojkotujeme kvůli účelově sníženému počtu lístků a nesmyslům ze strany FAČR. Před sektorem hostí se nás schází odhadem 200 (5 GKS), odkud se po půlhodině skandování odebíráme do hospody sledovat fotbal. Po zápase euforicky slavíme důležité vítězství za útrobami stadionu. K vážnějším střetům se Sigmáky, kteří taktéž bojkotovali, nedochází. Havířovských se na Hanou sjelo 25.

14

Teplice – Baník: Na závěr sezony vyjíždíme do Teplic opět v bílém. Stínadla navštěvujeme v počtu 365 osob (1 GKS). Zápas je ve znamení protestu proti FAČR. Tepličtí stejně jako Liberec nám zakazují choreografii… Havířov se prezentuje výjezdovým číslem 26. V Praze čekají ACS, ale k ničemu nedošlo…

15

BANÍK OSTRAVA – DOMA
Pro Havířov výjimečný domácí zápas byl ten závěrečný se Slavií, kdy se do Ostravy vydáváme společně vlakem v 60 lidech. V centru a pod stadionem narážíme na Slávisty bez psů a dochází k vyrovnané potyčce. Po zápase se sešívaní staví na piknik 9×9, kde ve vítězné sestavě CHzB nechyběli 2 zástupci Havířova. Vzrušení zavládlo také na památném zápase se Spartou a neslavnou dohru měl zápas s Brnem… Na téměř každém zápase visí, stejně jako na výjezdech naše malá vlajka. V Havířově mobilizujeme a zveme lidi pomocí letáků a transparentů na zápasy FCB – ACS a FCB – SKS.

16_Fotor_Collage

BANÍK OSTRAVA – POHÁR
Kroměříž – Baník: V domácím poháru narážíme na Kroměříž, kde asi 200 fans FCB hlídá vrtulník… Havířov si udělal výlet v 9 lidech.

20

Ústí – Baník: 95 nejvěrnějších (8 GKS) se vydalo ve středu do Ústí nad Labem, aby viděli totální propadák a vyřazení Baníku. Pohodový výjezd bez fízlů, na kterém se objevili 4 havířovští.

21

GKS KATOWICE
V Polsku se objevujeme často a GieKSu jsme podporovali jak na domácích zápasech na Bukowe:

 • 4 na poháru GKS – Podbeskidzie Bielsko-Biała
 • 3 na GKS – ROW Rybnik
 • 3 na GKS – Puszcza Niepołomice
 • 1 na poháru GKS – Zawisza Bydgoszcz
 • 3 na GKS – Olimpia Grudziądz
 • 4 na GKS – Flota Świnoujście
 • 5 na GKS – GKS Bełchatów
 • 4 na GKS – Nieciecza),

tak na výjezdech:

 • 2 na poháru v Suwałkach
 • 4 v Brzesku
 • 2 v Chojnicach
 • 2 v Niecieczy
 • 2 v Legnicy
 • 7 v Rybniku
 • 3 v Grudziądzu
 • 2 v Płocku.

V zimě si GieKSa zahrála na halovém turnaji v Częstochowe, kde vyjeli 3 Havířováci.

22

OSTATNÍ AKTIVITY
– Z naší produkce vzešla v létě nová trička, v zimě jsme vydali osmou sérii nálepek a mikiny. Na prvním jarním výjezdu v Jablonci si odbyla premiéru nová replika výjezdovky, během jara ještě vychází nálepka 15×15 cm a trička s chuligánským motivem.

23_Fotor_Collage
– V létě světlo světa spatřilo nové havířovské graffiti.

29
– Na hokeji v prosinci vzpomínáme na zesnulé kamarády Křena a Jacka, kteří nás před rokem opustili…

30
– V zimě bylo přítomno 7 havířovských na Torcida Cupu v Zabrzu. Tým Baníku nepostoupil ze skupiny.
– Po únorovém zápase s Plzní se scházíme na havířovském náměstí pogratulovat formou pyra a prosvětleného igelitu GieKSe k 50. výročí založení klubu.

31
– 6 Havířováků válčí po sezóně se sparťanskými Prague Boys v domluvené bitce 20×20 (prohra). Havířovští chuligáni se účastní v různých počtech všech akcí CHzB, a několik chuligánů z Havířova se stalo členy Apple Commanda.
– Na Chachar Cupu náš tým došel do čtvrtfinále, ve kterém nás vyřazuje vítěz turnaje – GieKSa.
– Po postupu havířovských hokejistů do první ligy se atrakce v podobě hostujících fans objevují zřídka. Zbystřili jsme jen v případě Olomouce a Jihlavy, ale nedělo se nic, co by stálo za zmínku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.