Dukla Praha – Baník Ostrava (25.7.2014)

mini-duklaV letní pauze bylo kolem fanoušků Baníku rušno a to především kvůli zavedení karet na domácí zápasy. Ovšem život s Baníkem to nejsou jen zápasy na Bazalech, ale také výjezdy. Nová sezóna je tady a los nám nadělil hned ze startu dva výjezdy do Prahy, a aby toho nebylo málo, třetí výjezd bude rovněž do hlavního města. Ihned tedy tato trojice výjezdů byla pojata jako AKCE PRAHA. V prvním kole jsme tedy vyjeli na Duklu, opět a počtvrté v řadě v páteční termín… Hlavní vlak je naplněn zhruba dvěma stovkami Chacharů, cesta ubíhá poměrně rychle. Vystupujeme v Libni, kde si nás do autobusů přebírají těžkooděnci a vítají nás také pánové v károvaných košilích (že by nový styl kripa?). Na Julisce domácí pořadatelé zdržují s otevřením sektoru, po chvíli však pouštějí, provádějí minimální kontroly, neprobíhá žádné trhání lístků… Ne že by nám to vadilo, ale pořád slyšíte o zpřísňující se bezpečnosti na stadionech, jedete na výjezd a vidíte toto :). Ultras prodávají jednotné trikoty s všeříkajícím motivem, které mizí jako houby po dešti.

dukla2
Scházíme se v počtu 503 FCB, v tom 4 z GKS. Takové číslo čekal asi málokdo. Co do počtu Havířova – nečekaly se zázraky, ovšem po připojení se Havířováků, pracujících/pobývajících mimo náš region se počet vyhoupl na 22 osob, což je uspokojivá cifra.
Zápas začíná kvalitním supportem z naší strany a po chvíli jde nad hlavy i choreografie. Tu tvořila plachta KEEP CALM AND SUPPORT BANÍK s pásy po stranách. Hlavní roli v ovlajkování hrála COSA NOSTRA, další z vlajek byly zástavy fanklubů.

dukla1
Ve druhém dějství se stadion ocitá asi na 40 minut ve tmě (úmysl?), čehož využíváme a dobře se bavíme hudbou a svítícími telefony, radikálnější skupinka na efekt lehce vykopne branku (opět ta bezpečnost :D). Nelení ani fízlové, kteří v nové sezoně vyzkoušejí pepřáky a hasiči zase světlo. Poté se už konečně hraje, Baníku to tam ale nepadne, stejně jako Dukle a zápas, v jehož závěru ještě vytahujeme nápis NE REGISTRU FANOUŠKŮ! končí bezbrankovou remízou. Po zápase následuje převoz autobusy na hlavák, rychlý nákup zásob u Inda a cesta domů. Zpátečka se nese v duchu zapíjení narozenin a kulatého počtu výjezdů 2 lidí od nás, kdy nám ochotně pomáhají kluci z Poruby :). Po nějaké době naběhnou i pražští revizoři a někteří pasažéři mají co dělat… Kolem půl páté náš vlak brzdí ve Svinově a každý si jde svou cestou. Výjezd to byl jistě povedený!

Už tento pátek vyrážíme opět do Prahy a to na Slavii! JEDEME VŠICHNI!!! AKCE PRAHA POKRAČUJE!

foto zde, zde

HAVÍŘOV ON TOUR

L.

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.