Sigma Olomouc – Baník Ostrava (5.5.2014)

mini-olNa bojkotovaný zápas do Olomouce vyrážíme netradičně Regiojetem, za Svinovem je nás asi dvacet + dva nežádaní, ti místo obvyklého vyhrazeného kupé stojí na chodbě (stejně je s podivem, že tam vůbec mohli vlézt)…
Po hodince a půl se vyloďujeme v Olomouci, kde se snažíme nenápadně vytratit, bohužel jsme (asi 10 FCB a 1 GKS) lapeni v tramvaji revizory, kterým prcháme – čertužel pro nás do slepé ulice, načež je revizory okamžitě přivoláno kripo. Po natočení, lustraci dokladů a inkasování pokut se míříme občerstvit na náměstí, kde měla náhodou i hodinu před zápasem sraz Sigma. Domácích se zde schází celkem směšný počet, ovšem to my už jsme na cestě ke stadionu.

sigma-bojkot2
Před vstupem do sektoru hostů se schází asi 200 (v tom 5 GKS) Chacharů dorazivších převážně auty. Na sektor nevchází nikdo, i když pár osob muselo být přemlouváno… Na sedačky byl rozprostřen transparent ČESKÝ FOTBAL PRO FANOUŠKY! a hlasová produkce zněla za bránou stadionu asi 30 minut. V repertoáru nechyběly chorály a pokřiky pro Baník, proti Peltovi a proti fízlům. Po půlhodince se drtivá většina odebírá do tenis centra za stadion, kde se fotbal sleduje na velké obrazovce a popíjí se. Třikrát se místním barem ozývá góóól a fandí se. Jednou se dokonce vybíhá ven, to když na Sigmáky letí krýgl z ruky Ostraváka, ale vše ihned hasí všudepřítomná policie. Třetím gólem v nastaveném čase hospa exploduje a jako šílení vybíháme ven slavit důležité vítězství… Ještě asi hodinu probíhají euforické oslavy za zdmi šatny hostů a čekáme na hráče. Poté už se  odebíráme na vlakové nádraží, kde jsou sebráni dva Chachaři a kolem desáté třemi vlaky odjíždí poslední vlakoví z Hané. V Havířově vystupujeme 25 minut před půlnocí.

HAVÍŘOV ON TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.