Teplice – Baník Ostrava (25.5.2014)

mini-tpcPoslední výjezd sezony je zrovna ten nejdelší a jelikož poslední dvě soutěžní kola bývají odehrávána ve stejný čas, dal se tušit i příznivý termín. Nakonec však tak moc příznivý nebyl, ale nakonec je neděle, 18.00 v celku přijatelným termínem. Již předem se dá tušit, že nás pojede asi celkem dost, což tak rozhodně nevypadá na ranním srazu, jelikož většina se připojuje až cestou. Cesta za horkého jarního dne se velmi rychle krátí a kolem oběda nás vítá Praha, kde si odpočineme a poté již bez problémů pokračujeme směr Teplice, kde se krátce před třetí vylodíme. Rozprchneme se různými směry, všichni se ale míří někde občerstvit a najíst, přičemž v televizi sledují hokejový zápas o bronz. Ten ale většinu lidí naštěstí moc nezajímá a tak se pomalu po krátké obchůzce lázeňského města vydáváme na stadion.
Ten se nějak extra neplní, až na sektor hostí, který svítí bíle oděnými Chachary v počtu 365 osob. Tepličtí činovníci nám zakázali jakoukoliv choreografii, a tak i transparenty musely být proneseny ve zmenšené formě. Sektor je ověšen zástavami 1922, Ultras, Slezská orlice, Novojičínsko, Frýdek-Místek, Karviná, Těšínské Slezsko, Havířov, Schönberg, Pardubice, Cheb Boys, Pražská divize a Silesian Hunters. Od prvních minut mimo podpory Baníku spíláme vedení českého fotbalu a domácím bafuňářům. Poté ve 25., potažmo 30. minutě začíná celostátní protest proti FAČR a tak balíme všechny vlajky, vytahujeme nápisy „RYBA SMRDÍ OD HLAVY!“ a „STOP CENZUŘE NA STADIONECH!“ a opouštíme na 15 minut sektor. V přestávce probíhá vodní válka za sektorem a poté se přemisťuje i na sektor. S druhým poločasem nastupuje fanatický doping bez triček a s dalšími přídavky…

10269561_633477836739004_2744149556691849641_n
Domácím také není vpuštěno nic a tak protestně nevěší vlajky, ani nefandí a pohybují se se sekuritkou v zádech po celém stadionu… Utkání končí bezbrankovou remízou, čímž se Baník definitivně zachránil v lize (již počtvrté v řadě…)!
Po zápase se vydáváme nakoupit, což v minulých letech bylo v Teplicích skrz absenci otevřených obchodů zcela nemožné a tak se dá na cestě zpět očekávat zábava, jelikož mnozí účastníci zájezdů mají podporovatelů zábavy na můj vkus až moc. Velmi potěší zdarma k dispozici balónky na tyči, jenž se do párty vlaku budou jistě hodit. Vlak přijíždí, pohodlně se usazujeme. Zábava ve vlaku je dobrá, vesměs ve znamení šikany spících a unavených výletníků, což se zdá všem jako velmi slušná zábava, až na oběti samozřejmě. Při přestupu v Praze trochu zpozorníme, ale nic, co by stálo za zmínku se neděje. Cesta z Prahy probíhá opět ve víru veselé zábavy, během které jedno kupé vymýšlí jakýsi bojový chorál, jimž se osazenstvo baví dlouhé hodiny. Cesta probíhá v pořádku, některým téměř nervově zhrouceným je konečně dovolen spánek. Před pátou ranní vylézáme na Svinově, a míříme různými způsoby do svých domovů. Z Havířova nás v Teplicích bylo 26, v tom i tento fanatik na vozíčku, který vyjel vlakem!

Byl to pěkný výjezd plný kulturních vložek, a se sezonou by bylo za hodno se rozloučit jak se patří posledním domácím zápasem se Slavií, na který z Havířova vyjíždíme společně vlakem! Nechte auta doma a hecněte se !!! Uvidíme se v sobotu v 16:20 na vlakovém nádraží ;)!

foto zde

HAVÍŘOV on TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.