SK Hanácká Slavia Kroměříž – Baník Ostrava (21.8.2013)

Po několika ligových kolech se rozjel i domácí pohár a Baník po loňských blízkých destinacích – Karviná, Třinec – zamířil dále, přesněji do Kroměříže, kde pár let zpátky také svedl boj o postup do dalšího kola poháru… Před třetí hodinou tedy vyjíždíme z Havířova a jedeme podpořit klub našich srdcí. Po mírném bloudění na Přerovsku po dvou hodinách dorážíme do cíle. Co nás však už z dáli překvapuje, je ve vzduchu nasazený vrtulník !!! NEUVĚŘITELNÉ, co jsou schopny udělat bezpečnostní složky kvůli pohárovému zápasu a několika málo stovkám přívrženců Baníku!

1185331_326390444173860_2025960743_n
Utkání již začalo, náš sektor je slušně ověšen vlajkami fanclubů a mnoho Chacharů stojí vedle sektoru nebo jsou usídlení různě po stadionu. Po deseti minutách, kdy jsou malé vlajky přehozeny přes oplechované zábradlí, přichází z úst security rozkaz sundat vlajky z toho důvodu, že zakrývají reklamy. Úsměvné, když se zde žádné reklamy nenacházejí…

945992_326391214173783_504387096_n
Během prvního poločasu se fandí zřídka, stejně tak na hřišti hráči nepředvádějí výkon hodný FCB a prohrávají do přestávky 0:1. Po přestávkové bouři v kabině a hecovačce u sektoru do druhé půle nastupuje jiný BANÍK OSTRAVA a to jak na hřišti, tak v hledišti! Na hřišti vidíme obrat na 3:1, zlepšenou support stránku a po zápase naštvaného kapitána Lukeše, který byl po výkřiku „My chceme Baník“ někoho ze sektoru značně nasrán a rozčarován…
Valíme zpět k autům a spokojeně opouštíme Hanou. V Kroměříži se ukázalo 9 havířovských baníkovců, budeme se stejným číslem prezentovat za měsíc v Ústí nad Labem ???