Slavia Praha – Baník Ostrava (1.8.2014)

mini-slaviaPo poledni se havířovští fanatici vydávají různými způsoby (vynucená volna a útěky z práce) na Svinov, kde už se chystá odjezd šesti vagónů do Prahy. Z části byly bohužel zaplněny černým osazenstvem cestujícím jako vždy bez lístku a roztahujícím se jako by pracovali v Casandře.

Z počátku cesta vypadá, že se obejde bez alkoholu a bude probíhat v duchu kvalitních píčovin. To se po chvíli mění, kdy se začínáme bavit s přáteli z GieKSy, kterých se výjezdu zúčastnilo 7. Po pár hltech kvalitního alkoholu se v našem kupé zjevuje neznámá dívka, která má evidentně chuť na vodku i na přítomné osazenstvo. Někteří se nebrání, jiní se tím baví a tak je o zábavu do cíle naší cesty dobře postaráno. Před hlavním městem se probouzejí pánové ve službě, kteří měli nejspíš po noční… asi nebyli roztažení jen tak a začínají náš vyhánět do kupéček asi abychom nenapadali rodiny s dětmi na nástupištích. Po vystoupení ve Vršovicích čekáme, až se kordon dá do pohybu a okamžitě se hodně lidí rozchází svým směrem jak se komu zlíbí a většině se to daří bez jakéhokoliv nechtěného doprovodu :). Po cestě ke stadionu mrtvo, nikde nikdo a tak se ostravské skupinky procházejí opravdu jako doma. Po občerstvení již míříme na stadion, kde se slušně plní sektor hostů (domácích?) a číslo se zastavuje na 902 osobách, z toho 47 Havířováků. Jak celkový počet, tak počet Havířova se stává našimi dosavadními rekordy v Edenu, kde nás loni bylo 849 (36 Havířov). Celý sektor je oděn v bílém, ve většině v trikách Akce Praha což dává perfektní efekt. Již po několika minutách od úvodního hvizdu se Chachaři prezentují velkou plachtou s nápisem VÁLEČNÍCI, malými vlaječkami a pyrotechnikou, která je k vidění během zápasu ještě několikrát.

slavia2014

Během celého zápasu se prezentujeme také parádním dopingem a objevují se ještě nápisy, týkající se problémům s platbou inkasa a domácím lustrováním.

slavia2014_2

TS je slušně zaplněna, ale je vidět, že aktivní je jen střed, akustická prezentace je taky dobrá. Co se týká té optické – odpalují během zápasu také dost pyra a předvádějí kartoniádu doplněnou o igelity a plachtu s velice známou postavičkou, na což reaguje také náš poslední nápis:

slavia2014_3

Zápas končí bohužel pro nás 3:1, kvalitu fotbalu ať posoudí jiní, já to nesledoval. Po chvíli čekání na stadionu míříme pro nákup zásob, kde je velké zdržovaní při pokladnách a část nestíhá vlak, tudíž se musí přepravit na hlavák jinými způsoby. Naše skupinka využívá „párty“ tramvaj a za zpěvu melodie oblíbeného hitu jsou otestovány tlumiče. Po vystoupení si ještě zazpíváme po cestě přes Václavské náměstí a stáváme se hitem pro turisty. Před nádražím narážíme na část našich, což netuší policie a tak si z nich trochu vystřelíme a za zvuku otevírajících teleskopů a paralyzérů jsme vyhnáni do vlaku. Vlak vyjíždí výjimečně na čas a díky tomu nejspíš nějací opozdilci nestíhají vlak. Cesta zpět probíhá rychle se zábavou na úrovni a oslavou narozenin našeho kamaráda z Tauzenu, kterému ještě jednou přejeme všechno nejlepší! Za chvíli jsme již na Svinově, kde se každý vydává svým směrem domů nebo na nucenou emigraci.

Tímto končí Akce Praha Part 2 a uvidíme se za 14 dní u třetí částí na Letné! A jedeme všichni!

foto zde, zde a zde, video zde

GieKSa Baník On Tour

Smouky

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.