SUMMARY – PODZIM 2011 OČIMA HAVÍŘOVA

BANÍK OSTRAVA

Po domácím zápase s Teplicemi následuje první výjezd a to rovnou ten nejbližší – Olomouc. Zde při dobrém sobotním termínu vyjíždí na 40 havířovských (28 TfH), z toho 2 se zapojují do pouličních zábav toho dne. Poté jedeme ve 4 lidech na fanatický výjezd do Jablonce, kde se ukazují ještě další havířováci (celkem tedy 10), noc trávíme v Liberci a vracíme se kolem sobotního oběda. Ukazujeme se i na pohárových zápasech, konkrétně v Uničově a Šumperku po 11ti osobách. Další ligový výjezd byly nedělní Budějovice – nejslabší výjezd, co se počtu Havířova týče, pouhé 3 osoby. Poté ve sváteční středu jedeme do Uherského Hradiště na další pohárové utkání, kde se prezentujeme vlajkou a počtem třinácti havířovanů. Na dalších výjezdech se ukazuje po 12ti vlakových havířovských v Plzni a stejný počet vlako-busových v Liberci (i s vlajkou). Celkem slabým výjezdem byl z našeho pohledu pondělní Žižkov (6). Za to o dva týdny později však trochu napravujeme reputaci počtem 14 osob v Edenu na pondělní Slavii. Zde visí i naše zástava, a také se vítězně válčí s domácími (účast 6ti havířovských).
Havířov nemá i přes nevyhovující termíny (pouze jeden výjezd v sobotu!) ani jednu výjezdovou nulu. Na domácích zápasech se v dobrých počtech objevujeme pokaždé na tradičním místě.

slovacko-banik-pohar28092011na Slovácku

lib-fcb1v Liberci

2gvk58nna Bazalech

MIMOZÁPASOVÉ AKCE FCB
Poměrně velký počet havířovských se účastní několika akcí FCB na chuligány Opavy, a to především při odvetě (na 20 havířovských) po ataku opavských na baníkovce v Hlučíně při příležitosti Dne bojovníků, kde se účastnili zástupci obou stran.

GKS KATOWICE
Na podzim toho havířovští k družebním přátelům moc nenajezdili. Na utkání s Kolejarzem Stróże vyjíždí pouze 2 havířovští. Poté jedou podpořit GieKSu na daleký výjezd do Elblągu na tamní Olimpii 3 havířováci a o týden později jede na Bukowou po velké mobilizaci v řadách Baníku (výročí družby, zápas s Olimpií Grudziądz) na 40 osob z Havířova. Přátelé z Katowic Baník podporují na téměř každém výjezdu Baníku v různých počtech. V Havířově jsou hoštěni 4 GKS (+ 1 KSG) před domácím zápasem se Sigmou.

HOKEJ
Hokejová sezóna začíná celkem zostra. Hned na začátku srpna se havířovští hokejisté v přípravě utkali s polskou Unií Oświęcim a to byl důvod ukázat se v tom nejlepším světle. Do Osvětimi se vydává 22 TfH, podpořených o několik lidí z Ostravy, domácí se však vymlouvají na policii a k žádnému střetu nedochází. Na domácí odvetě o několik dní později dochází po zápase k potyčce na parkovišti. Výsledkem dne jsou 3 šály v našich rukou a úprk osvětimských. O měsíc později začínají ligové zápasy a na první z nich je uspořádán pochod z centra města k zimáku. Celá akce se dá hodnotit velmi pozitivně. O pár dnů později přijíždí do Havířova Prostějov. S hosty se ihned po jejich příjezdu střetáváme na parkovišti u zimáku. Hosté jsou v mírné přesile, inkasují obě strany, ale vše je hodnoceno remízou. Po utkání však havířovští nasedají do aut a zastavují bus prostějovských na výpadovce za městem. Hosté však nevylézají… Za pár kol si při návratu z Uherského Hradiště přivážíme malou vlajku Slovácka. O několik týdnů později Havířov hostuje v Novém Jičíně, kde dochází k potyčkám s domácími a místní security. Zápas byl přerušen a později musel být dohrán bez diváků. Na řádění doplácí 2 z nás, když jsou drženi přes noc v cele. Poté následuje výjezd do Opavy. Tam se mobilizujeme (25 osob) a podporuje nás i velký počet CHzB. Po příjezdu se přemisťujeme ke stadionu, kde dochází k menšímu střetu s policií a následně je většina pozatýkána… Na začátku prosince do Havířova opět přijíždí Prostějov. Většina bandy je ale na fotbale a hosté raději ani nic nechtějí. Po zápase však dochází ke snaze zaútočit na jejich autobus. Policie je ten den všude a tato akce nevychází. Ke konci roku hraje Havířov v Přerově, zde údajně kvůli policii nevychází domluvené rande. Při čekání havířovských na místě se ale na zimáku dějí věci. Dva sigmáci krojí malou vlajku z našeho sektoru. Poté nabíhají dva havířovští do domácího sektoru, kde dochází k mele. Zbytek se pokouší probít zábrany k domácím, které tvoří početná ochranka a plot, kromě kvalitního střetu a zraněním na obou stranách se ale nic neděje.

qqvfozchoreo na AZ – Unia

11uamuwhokejové úlovky

35i22ohekipa TfH na výjezdu do Přerova

2cxjmfcmladá ekipa na výjezdu do Přerova

DALŠÍ AKCE
V průběhu podzimu se činíme a na zdech po Havířově objevují nové nápisy, menší graffity i šablony (k vidění zde). Dobrou zprávou je, že se na začátku prosince z nucené dovolené vrací jeden z nás! A.C.A.B.!

NÁLEPKY
Ke konci roku dáváme dohromady již 7. sérii havířovských nálepek, která vyjde po Novém roce.

5zifxv7. série nálepek

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.