Turnaj v Częstochowe (22.12.2013)

Těsně před Vánoci se v polském městě Częstochowa uskutečnil halový turnaj pod názvem „Piłkarska Gwiazdka“ a mezi účastníky se objevila katowická GieKSa. Dále přijel družební tým domácího Rakowa a to Chemik Kędzierzyn (bývalá družba GKS-u Jastrzębie). V den turnaje vyrážíme z Katowic pěti autobusy a auty v počtu asi 300 osob, v tom 7 FCB (3 z Havířova) a pár desítek KSG. Bezproblémově jsme asi za hodinu v Częstochowe, v jedné ulici spatříme místní kibice, jednotně pochodující k hale. Po příjezdu někteří nečekaně lehce mizí v hospodě, zbytek jde do haly. Ta je opravdu pěkná, nová a celkem velká. Pomalu se plní tribuny, po hřišti pobíhají všechny věkové kategorie, ploty začínají pokrývat zástavy.

pgczwa

GKS se prezentuje chuligánskou „Persona Non Grata“, „Grudzień ´81 – Pamiętamy“ a několika menšími (UG, GoT). Domácí věší několik větších kvalitních vlajek a Chemik svou dlouhou „Chemical Brothers“.

33930
Čekání na začátek turnaje je opravdu dlouhé, prostor je dáván dětem a nějaké místní skupině, takže to chvíli vypadá jako na koncertě :).
Poté už nastupují týmy a tábory fans se překřikují a dávají o sobě hlasitě vědět. První zápasy stály po support stránce opravdu za to, ale v průběhu turnaje laťka upadla u všech tří táborů.

33922

Na hřišti dominoval ekstraklasový výběr Rakowa. GieKSa, jejíž tým nebyl tvořen hráči A-týmu, remizovala s Chemikem 2:2, s Rakowem Ekstraklasa prohrála 0:5 a v boji o 5. místo porazila televizi Canal+ 4:3.
Obletovanou hvězdou na turnaji se stal polský reprezentant Kuba Blaszczykowski.
Po posledním utkání GieKSy balíme vlajky, poděkujeme hráčům, popřejeme „Wesołych Świąt“ a vracíme se zpátky do Katowic, kde dáme jedno  „povýjezdové“ a uháníme domů.

Foto zde a zde
Díky za pohoštění a hezké svátky, bando! GieKSa&Baník !!!

HAVÍŘOV V POLSKU

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.