Vyjádření k situaci okolo Martina Lukeše

Chtěli bychom Vám, fanouškům Baníku, vysvětlit dění z posledního týdne, kdy se do médií dostaly informace o tom, že my, fanoušci Baníku, jsme vyhlásili vedení válku kvůli vyřazení Martina Lukeše z Baníku Ostrava. 
Vyřazení Martina Lukeše z kádru Baníku nás hluboce zasáhlo a ihned jsme začali zjišťovat informace okolo jeho vyhazovu z našich zdrojů přímo na Bazalech. Dostaly se nám informace o pravém důvodu vyhazovu Martina Lukeše, které sahají až k období odchodu Libora Adámka z vlastnických struktur klubu. Pan Libor Adámek měl vážný spor se svým společníkem Petrem Šafarčíkem, který nakonec vyústil v odchod Libora Adámka. V tomto sporu stál Martin Lukeš jednoznačně na straně Libora Adámka, po jehož odchodu Petr Šafarčík neváhal a Martina Lukeše vyhodil za jeho nesouhlas s jeho jednáním. Pan Komňacký se ujal své role výborně, když precizně vzal tuto zodpovědnost na sebe a odchod Martina Lukeše zdůvodňoval svým rozhodnutím o nové koncepci týmu.

lavicky

Chtěli jsme ještě počkat na jednání vedení s fanoušky, kde jsme toto téma přednesli. Na některé silné argumenty z naší strany nedokázali odpovědět a vždy, když byli zahnání do kouta, tak jsme byli požádání, abychom jim věřili, že Martin Lukeš byl nejhorším hráčem v přípravě a nehodí se do nové koncepce týmu. Předložili jsme i jiné témata, abychom si ověřili pravdomluvnost Petra Šafarčíka a podle našeho závěru je nedůvěryhodný. Druhý den po schůzi jsme se díky novým informacím opět ujistili o lživém tvrzení kolem odchodu Martina Lukeše a nyní jsme, po vyhodnocení všech informací, přesvědčení o tom, že Martin Lukeš nadále patřil k oporám týmu a v žádném případě se během přípravy nestal nejhorším hráčem týmu. Jsme absolutně přesvědčení o tom, že vyhození Martina Lukeše nemá se sportovními důvody nic společného.
Dostali jsme se do situace, kdy už toto rozhodnutí nejde vzít zpátky, ale rozhodli jsme se, že nebudeme jen tak nečinně přihlížet takovému jednání. Martin Lukeš je ztělesněním Baníku Ostrava na hřišti, v Baníku strávil 25 let a patřil k jeho oporám. Je pro nás absolutně nepřijatelné, aby podnikatel, který dva roky vlastní fotbalový klub Baník Ostrava, vyhodil legendu našeho klubu ze dne na den jako prašivý hadr a to za doprovodu lží, které jeho jednání mají ospravedlnit. Martin Lukeš byl vyhozen za to, že stál za svými upřímnými hodnotami, za kterými si stojí celý svůj život a které z něj činí tak velkou osobnost. Celá situace šla vyřešit daleko elegantněji pro všechny strany. Martin mohl dohrát současnou sezónu s A týmem Baníku a v předstihu oznámit, že se bude v létě loučit s ostravským publikem potažmo celou kariérou. Současné konaní klubu však nechává nepříjemnou pachuť v ústech fanoušků. Otázkou také zůstává proč s hráčem, který je údajně pro Baník nepotřebný, je nadále udržován smluvní vztah.

roh

Bohužel musíme opět ukázat, že Baník Ostrava není standardní firma, kterou si podnikatelé můžou přehazovat a dělat si v ní, cokoliv je napadne. My jsme Baník Ostrava. Jsme klubem, který je především postavený na srdci a nikoliv na financích. Platí tu nepsané zákony, které nemůže ani majitel klubu porušovat a my jsme tu od toho, abychom tyto zákony, tyto hodnoty, chránili a bojovali za ně. Baník je výjimečným klubem, kde při sobě vždycky úzce stáli hráči i fanoušci a vzpomeňme na legendární video z bojů o titul v roce 2010, kdy v Příbrami v přímém přenosu náš kapitán Martin Lukeš jasně ukázal delegátovi, za kým stojí.
Vyzýváme proto všechny fanoušky Baníku, abyste nám důvěřovali a podpořili náš postoj vůči vedení Baníku Ostrava. Povedeme protestní akce na vyjádření nesouhlasu a hodnot, které nový majitel podceňuje.

První protest zahájíme hned v úvodním zápase s Plzní, ve kterém při nástupu hráčů naházíme tenisové míčky na hrací plochu. Každý si vezměte co nejvíce tenisových míčků, ať to má potřebný efekt. Dále celý první poločas bude bez jakéhokoliv fandění. Tím máme na mysli jakékoliv povzbuzování i potlesk při vydařených akcích Baníku. Místo z kterého je organizováno fandění na Bazalech, tedy sektor V1, zůstane celé první dějství prázdné.

Případnou podobu protestů na dalších zápasech ještě zvážíme a popřípadě o nich budeme včas informovat na fanouškovských webech.

obakopou

Příspěvek byl publikován v rubrice Články, Organizační. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.