Bohemians 1905 – Baník Ostrava & Miedź Legnica – GKS Katowice (28.-29.3.2014)

mini-bohemkaNeuvěřitelné mediální šílenství zavládlo po sobotním dění na Bazalech při zápase se Spartou. Během týdne byl kdekdo z řad zainteresovaných označován za primitivní hovado, svalnatého alkoholika, zdrogovaného sociopata apod. No prostě hnus! A zatímco se média předhánějí v senzacích, my se chystáme na výjezd do Ďolíčku. V páteční odpoledne se scházíme a uháníme směr Praha.
Tam dostáváme echo, že nás na vršovickém nádraží kromě hromady fízlů a TV reportérů čeká i sám ministr vnitra…
Pokračujeme ke stadionu, tam se snaží nějaké mrdky z televize točit rozhovory, raději míříme na sektor. No, jestli se tak vůbec třem řadám a zákopem za nimi dá říct sektor…
Věšíme hlavní zástavy GKS KATOWICE a VLAJKONOŠI DOMÁCÍ a už před začátkem dáváme najevo, co si myslíme o Bohemce a vyvoláváme družbu. Ze začátku je doping na velice slušné úrovni, později upadá. Prezentujeme se svými nahými těly s transparentem SVALNATÍ ALKOHOLICI, nápisem věnovaným mediálním lžím a podlouhlou plachtou Baník Ostrava s buldokem.

DSC_6766
Na hlavní tribuně se schází dalších asi 40-50 FCB, se kterými si odpovídáme. Další zůstali před sektorem, nebo za sektorem, kde jsou někteří nepochopitelně zatčeni. Bojovně naladěná skupinka Chacharů rozbila v parku stejně zaměřenou partičku domácích, bohužel si to do parku nakráčeli i nezvaní hosté a také zde se zatýkalo… Havířováci byli jednotlivě přítomni na všech místech a celkově se nás sjelo do Vršovic 25, nechyběli ani ti nejmladší a putuje k nám i jedna šála.
K domácím asi jen tolik, že si připravili choreo se vzkazem, směrovaným radnici, několik nápisů proti médiím a FAČR, pouráželi Poláky (podpořilo nás 12 GKS) a fandili kvalitně po celý zápas. Ten jsme nemohli vyhrát, jelikož jsme nevstřelili branku a to je dost problém…
Po zápase jsme celkem s podivem puštěni na hlaváku si nakoupit a po půlnoci odjíždíme domů. S námi se ale vrací pražští revizoři a spolu s fízly nám znepříjemňují zpáteční cestu.

Po návratu do Ostravy dva z nás spolu s GieKSou odjíždí do Katowic, odkud se vydáváme na výjezd do Legnice. Necelých sedm stovek žlutě oděných vystupuje hodinu a půl před zápasem u stadionu Miedzi po klidné čtyřhodinové cestě autobusy a celkem rychle se dostává na stadion. Ochranka nedělá žádné problémy a vše probíhá v pořádku a v rychlosti. A to tady mají jmenné seznamy. Idioti z Brna by se mohli učit! Začátkem utkání se GKS prezentuje choreem SZALEŃCY Z BUKOWEJ, motivem, jenž mají na tričkách. Doplňkem jsou zlaté a černé lesklé fólie.

dsc_2527
Poté se již věší tradiční vlajkosláva a rozjíždí se fanatický doping. Ve druhém poločase střídají tradiční zástavy vlajky nové – menší fanklubové i naše SLEZSKÁ OSTRAVA se přemisťuje na přední plot. GieKSu na tomto výjezdu podpořilo 7 osob z Baníku, 40 z Górniku Zabrze s vlajkou TORCIDA CREW a 15 z Jaroslawského JKS-u.

miedzlegnica
Miedź mě trochu zklamala, optickou prezentaci neměli, vyvěsili 5 vlajek a kvalitním supportem dohnali svůj tým k vítězství 3:0. Hráči GieKSy dostali od fans slušné kapky, po dobře rozjetém podzimu bohužel tratí body, kde se dá…

Díky Katowickým za hostinu a za podporu na Bohemce !!! GieKSa & Baník !!!

foto z Bohemky zde
foto z Legnice zde a zde, video zde

HAVÍŘOV ON TOUR

PS: Už tuto sobotu pokračujeme opět ON TOUR a to do Liberce. Buď tam s námi i Ty!

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.