FK Teplice – Baník Ostrava (13.5.2013)

Časy, kdy se na fotbal chodilo, resp. jezdilo o víkendu už jsou asi dávno za námi a televize si opět vybírá do svého programu zápas dvou týmů ze dna tabulky a do Teplic se proto Baník vydává v pondělí. Ohrané…

Již předem bylo jasné, že nás nebudou mraky a ze Svinova vyráží hlavní grupka v počtu okolo 60 osob, cesta daleká a proto velká konzumace alkonápojů nemůže chybět (jeden oslavenec dost trpí :)), rychle  přestupujeme na pražském hlaváku a podél Vltavy (Labe) se dostáváme do Ústí, kde máme přípoj do Teplic.

DSC01208

Tam se většina vyloďuje v mírně podnapilém stavu a tři hodiny do zápasu si každý krátí po svém. Teplice jsou poněkud divné město, co se týče místního obyvatelstva… Nejdříve jde naše skupinka na kebab, kde místní Turek jednoho z nás nařkne, že není Čech nebo že neumí česky 😀 , poté končíme v nějaké hospodě, kterou vlastnili Vietnamci (ty české měly na dvěřích „dnes malování“ nebo „zavřeno z technických důvodů“ apod.) a tam to taky bylo všelijaké :). Ještě bych dodal, že město je doslova poseto vlepkami Dynama Dresden…

Na stadionu se nás v sektoru schází 198, v tom 6 družebních kolegů a kolegyň z GieKSy! Visí vlajky BAZAL, PRAŽSKÁ DIVIZE, BOHUMÍN, FRÝDEK-MÍSTEK, NOVOJIČÍNSKO a pár menších. Havířovská po absenci v Brně chybí i tentokrát, holt trochu spočívá, holka jedna :). Fandíme na svůj počet slušně, místy dost fanaticky. Prezentaci z naší strany tvořily transparenty ve znění „ZA FOTBAL O VÍKENDU!“, „ZA PEVNÉ TERMÍNY!“, „STOP PÁTKŮM A PONDĚLKŮM!!!“. Domácí se prezentují několika choreografiemi, a to jak fanklub, tak jejich aktivní „Sektor 15“, a dýmovnicemi.

DSC01215

Na hřišti Baník bohužel padá 2:3…

Po zápase míříme na vlakové, po nastoupení do vlaku však ihned vystupujeme kvůli nepuštění zadržených Chacharů. Asi po 20 minutách se vlak rozjíždí, cca 40 baníkovců však zůstává v Teplicích, po chvíli v Ústí nad Labem, kde se baví do 4:40. Jeden místní nonstop dopadá dost nepěkně, policisté jsou dost nazuření, že musí sloužit déle, než čekali. Nesmyslná zatýkání a buzerace pokračují dále, no už ať jedem do prdele… Přestup v Praze a valíme s nervózní ochrankou domů… Dlouhý, 26 hodinový výjezd končí pro tři havířovské (celkem na výjezdu 8 hlav) v Havířově v úterý před jedenáctou dopolední.

FOTO ZDE

HAVÍŘOV ON TOUR

NA SLOVÁCKO VŠICHNI V BÍLÉM !!!

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář