Zbrojovka Brno – Baník Ostrava (29.4.2013)

V nečekané pondělní odpoledne se scházíme ve 4 lidech na havířovském nádraží. Po nakoupení nutných zásob míříme na Svinov, kde se zdravíme s ostatními a míříme směr Brno-nečekaně Slatiny. Cesta utíká rychle a někteří si ji vylepšují popíjením a jiní abstinující hraním karet. Po vlaku taky chodí Antikonfliktní tým a otravují nás svými bludy, jako že nás nebudou hodinu vozit po Brně a po cestě zpátky si budeme moct zajít koupit pití nebo něco k jídlu. Po vystoupení a přesednutí do autobusů  je před námi přibližně hodinová cesta Brnem s doprovodem větším, než má nebo kdy bude mít samotný prezident. Vstup na stadion trvá dlouho díky lístkům na jméno (dalo se to ojebat, tak jako i ze začátku neodtržené lístky) a někteří se do sektoru dostávají až po začátku zápasu. V sektoru se schází celkem 604 Chacharů, v tom 28 Havířov a 22 přátel z GieKSy, kteří se prezentují nápisem na plotě HRDÍ SLEZANÉ a na sektoru slezskou orlicí, kterou po krajích zdobí ještě černé a žluté kartony.

gibanikhotovo2
hrdislezane
Krom této prezentace předvádíme v 1.poločase i slušný doping, který v druhé polovině upadá stejně jako hra našich hráčů. Ovšem mě osobně neodrazuje od fandění hra, ale znechucuje mě to, že ostatní to vzdávají jen kvůli předvedené hře! V závěru dochází ještě k menší potyčce s místní security, která je ovšem hned v zárodku uhašena. Baník prohrává 2:1, i když vedl po první půli. Po zápase odpaluje Brno pyrotechniku, což vypadá dobře, ovšem to je jejich jediná prezentace za celý zápas a taky poprvé, co jsem si jich vůbec všiml.
Nyní už jen míříme do autobusů a zpět na vlak. Při příjezdu na stanoviště ještě nastává komická situace, kdy je pouze jeden autobus ze čtyř otevřen a policie nás tak nutí nastoupit si zpět, aby za ani ne minutu pustili všechny. Vlak přijíždí, nasedáme a vydáváme se domů. V Hranicích ještě otravují revizoři a několika lidem udělují pokutu, pár lidí vystoupí a v tu ránu vlak rychle odjíždí. Po příjezdu na Svinov dáme polívku a společně s dvěma přáteli z GieKSy míříme na pár pozápasových do Havířova, pár minut spánku a někteří vesele míří do práce. Díky do Katowic za podporu!
PS: Díky obsluze z bufetu za občerstvení zdarma!

HAVÍŘOV ON TOUR

FOTO ZDE A ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář