LKS Nieciecza – GKS Katowice (21.4.2013)

Tento výjezd pro nás (a nejen pro nás) navazoval rovnou po domácím zápase se Spartou. Po všem dění v Ostravě jsme se společně s přáteli z Katowic bavili v Havířově až do ranního odjezdu na předvýjezdový sraz. Původně vyjeli 4 havířovští, ovšem po krátké úvaze se rozhodli vyjet další 4 a tak budili všechny možné řidiče, až nakonec museli vyjet taxíkem (za 2000,- 😀 ).

Kolem sedmé ranní tedy přijíždí na sraz do Katowic 8 havířovských, přičemž jeden je nucen se vrátit hned zpět a tak se na výjezd  nakonec vydává 7 havířováků. 🙂 Celkem vyjíždí 4 naplněné autobusy a alespoň v tom našem panuje pohodová nálada plná zábavy. V úmorném vedru nakonec někteří volí i krátký spánek, čímž chtějí doplnit spánkový deficit z probdělé noci, jiní tuto potřebu nemají a věnují se obvyklé zábavě. Po zhruba třech hodinách jsme na místě – víska Nieciecza, jejichž hřiště se nachází v polích a místní stadionek se dal z dálky přirovnat k nějakému diviznímu kolbišti.

WP_20130421 4

240 osob (v tom 13 FCB) se rychle přesunuje na sektor, občerstvuje se a Ultras GieKSy vyvěšují vlajky „Trójkolorowa Armia“, „GKS KATOWICE“ a malou „UG“.

DSC01117

Zápas začíná a domácím vesničanům předvádíme náš, v několika chvílích, fanatický doping. Místní kibice se prezentují malým kotlíkem a vlajkami na tyčích, vidět je však nevidíme, jelikož byli na stejné straně jako my. Na hřišti podávájí obě družiny vyrovnaný výkon, šťastnější jsou však domácí – první celek ligy a krásným gólem z dálky vítězí 1:0.
Po zápase se skládáme zpátky do busů, v tom našem se navzájem hecují Siemianowice s Ligotou a panuje opět dobrá nálada. Bez problému dojíždíme do Katowic a po vykonané potřebě v místní „kebabárně“ zakončujeme poklidný nedělní výlet večer v Havířově.

Díky za vše do Katowic! GieKSa & Baník!

Foto zde a zde

HAVÍŘOV ON TOUR

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář