MEO Přerov – AZ Havířov (21.12.2011)

Hosté se na tento výjezd mobilizují, nejen fanouškovsky ale i počtem TfH. Týden před zápasem se proto ozývají domácím s nabídkou střetu. Ti navrhují mladší ročníky, kolem 15 osob na každé straně. Hosté na tohle přistupují, i když samozřejmě neradi, ale prioritou je alespoň nějaký střet! 
Den před zápasem nám domácí sdělují název obce, ve které nás počkají. Plán však padá, údajně díky pohybu policie a tak nás hanáci navádějí na jiné místo, kde bychom měli někoho od nich vyzvednout, zatímco zbylá patnáctka čeká na plácku. Míříme tam, avšak na náš bus se lepí antony, takže to sdělujeme domácím a míříme na zimák.
V průběhu 1. třetiny se dva havířovští vydávají k sektoru domácích, kde proběhne nějaká ta domluva. Ale podle slov Přerova je jasné, že asi nic nebude, stále výmluvy, že není možné se trhnout ani po jednom člověku, že to zkoušeli už mnohokrát, třeba proti Vsetínu. My si ale stojíme za svým a prostě zkoušíme zda-li bude problém se trhnout, děláme pro střet maximum! Dva naši se jdou kouknout a vybrat nějaké místo kousek za stadionem (ačkoli jsme jako hosté!). Hned dostáváme informace, že je to v pohodě, že po dvou je možno mizet (a to na nás PČR dohlíží mnohem víc než na domácí).. Hned se ozýváme domácím, že je vše OK a že i místo máme… Navádíme je, ať se po skupinkách přesunují. Trvá to nějakou tu půlhodinku, než se všichni hostující přemístí (smluvených cca 15 osob). V tuhle chvíli jde ještě jeden od nás nakouknout do sektoru domácích jak to teda s nimi vypadá. Hned u vchodu potkává hl.pořadatele všeobecného plánovaného veselí se svou přítelkyní, kteří kráčejí nejspíš někam na večeři než na nějakou tu grilovací párty. A neměl zrovna chuť se nějak bavit, což asi znamenalo, že místo dobroty na grilu zatoužil spíš po něčem jen ohřátém. Zástupce Havířova pokračuje dál do sektoru domácích, kde se prohazuje ještě pár slov se zubry, ti sdělují, že se snaží nějak trhnout, ale v očích jde poznat, že moc se jim asi nechce. Stále se vyptávají jestli to není nějaká past apod. Po téhle konverzaci jsou slezané kompletně na místě a čekají jen na příchod domácích. Čeká se nějakou tu minutku, začíná netrpělivost, snažíme se domácím dovolat, což je nemožné, protože mají vypnutý telefon. V té době, co hosté čekají na smluvený střet, tak na stadioně nabíhají 2 jedinci na hostující sektor a berou malou vlajku havířovským fanouškům. Nutno uznat, že jejich dobrá akce. Přerovští si tuto akci údajně nepřipisují za svou, prý je to zásluha a kořist lidí patřícím k Sigmě Olomouc. Havířovští se snaží dobít svou vlajku zpět, bojují s ochrankou, aby se dostali k domácím, ochrance však pomáhá pplicie a situaci uklidňuje. 2 hosté se však dostávají až do domácího sektoru venkem, domácí jsou nejprve překvapení, netuší kolik hostů se zjeví, Když ale vidí jen dva, útočí v mnohonásobné přesile a hosty vyhánějí…
Zápas končí, havířováci odjíždí, zapíná se telefon domácícho kápa…

Sopel a kolektiv

35i22oh

2cxjmfc

Příspěvek byl publikován v rubrice Články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář