18/01/2007

Podzim 2006 pohledem Havířova (18.01.2007)

Něco málo o podzimní části z pohledu havířovského indiána...

Dovolím si rozdělit tento článek na jednotlivé sekce.

INDIANS

Po „boomu“ z minulého ročníku se čekalo s jakou se budou prezentovat indiáni v nadcházející sezóně, kdy postoupili o nějakou tu ligu výše. Rozhodně musím říct, že euforie trošku opadla, což bylo znát na počtech v sektoru i množství ultras aktivit (mám na mysli malůvky atd., pyra bylo vždy dost :-) …). Na první utkání proti Vratimovu se v sektoru schází okolo 35 osob, které ženou svůj tým kupředu. Na zápas byla připravena malůvka s textem “ZAMĚŘUJEME“, podnápisem „top 10 ultras„ „postup do divize“ a doplněna o znak města a terč. Za tímto 28 metrů dlouhým papírem bylo odpáleno několik hyrošim. Efekt slušný. První výjezd sezóny absolvovalo 25 indiánů do Petřkovic. Zde jsme si hráli na nudisty a vypustili několik dýmovnic. Za zmínku stojí i to, že jedna posádka to nabuřila do fízlovského auta, za což inkasovala pokutu 500 kč. Nadcházející utkání proti Porubě okupovala sektor třicítka indiánů. Na úvod utkání byl od země ke střeše pomocí šňůrek natažen velký igelit s nápisem MFK HAVÍŘOV doplněn třema hirošimama. Support solidní a na konci vytahujeme ještě modrobílé balónky. O tři dny později hostíme Krnov. V sektoru bída - sotva 20 kusů a odpalujeme stejný počet rácí. Podobný scénář čeká i utkání proti Bohumínu. Za zmínku stojí snad jen nějací tři přiopilí fanoušci hostů s bubnem a pěknou slečnou :o)... To v Lichnově už je větší prdel. Ihned co dorazí na místo okolo 35 kusů, tak vzniká první problém. Nějakým domácím se nelíbí, že se tak roztahujem a dva inkasují nějaké ty rány a pivo na hlavu. K velkému neštěstí mohlo dojít ve 2. poločasu. “Granát“, který jsme vhodili se omylem nějak dostal na hřiště a bouchl v době, když míč byl od něj cca 2 metry... nechci ani pomyslet co by se stalo kdyby bouchl o 3 sekundy později. Už tak stačilo, že jeden domácí se skácel k zemi se zalehlýma ušima :o). Na konci odpalujeme hyrošimy a ráce a vypadá to, že v poklidu dojedem domů. Opak je pravdou. Policie ještě nebyla u svých aut a tak jsme jednomu antonu vypustili kola... Poté se smíchem odjíždíme pryč. Hold hošánci si trošku museli máknout :o).

Další výjezd do Bruntálu absolvuje asi dvacítka lidí bez nějakých větších zajímavostí. O týden později jedeme na výjezd do Čeladné. Ze začátku to nevypadalo nic moc. Teplej a pomalej číšník tomu nasazoval korunu. Nakonec jsme se hned při příchodu na stadion bavili po svém. Na 3 lístky prošlo 35 lidí :o). Ihned si jdeme na plně obsazenou tribunku, zapalujeme dýmovnice a rázem jsme na místě sami... Hold důchodci museli nedobrovolně stát u hřiště. Ve druhém poločase odpalujeme 2 „granáty“, což způsobí mohutný otřes. S několika domácími to málem šlehlo, vozíčkářům poskočili vozíky a ujebala se omítka pod tribunou. Vše za přihlížení fízlů. Poté doma proti Pusté Polomi nic moc... 25 lidí v sektoru, nějaké to pyro. Výjezd do Háje ve Slezsku byl opravdu dementní :o). Někteří vyjíždí už ZNAČNĚ posilněni a tak je jasné, že o zábavu nebude nouze. Po chvíli usíná jeden človíček, za což je mu odměnou ovlepkování celého ksichtu. Trošku toho držkování na průvodčího, který je místy až šikanován :o). U „stadionu“ se bavíme po svém tím, že vylezem na hasičské auto a trošku si hrajeme na záchranáře :o). Když si hrajeme s pyrotechnikou, hasiči se snaží se kbelíkem vody zábavu překazit. Odměnou je jednomu z nich to, že ho tři indiáni vykoupou ve studené říčce :o)) kvalitní podívaná :o). Při čekání na zpáteční vlak se stalo něco, co snad nejde ani popsat. Dva borci si hráli na Herkula a jeden po druhém mrštil kus stromu. Místo aby dotyčný uhnul, stál na místě jako přikovaný s tím, že ho strom mine. Bohužel se tak nestalo, což mělo za následek ohromnou šlehu, krvácející oko a jizvu až do důchodu :o))). Ovlepování nádraží bylo taky kvalitní. Proti Kobeřicím se schází jen 20-ka borců, která odpaluje oranžové dýmy a hyrošimy.

5.11 přichází den D. Den, na který se všichni strašně těšili. Proto je počet 50 lidí nepřekvapující. Jel každý a tudíž byla sestava nejlepší, jakou může Havířov dát dokupy. Čekal nás totiž výjezd do Frýdlantu. První problém začíná ve Frýdku, kdy průvodčí nechává odpojit vagon, protože nemáme lístky. Ty po dohadách s ní a žduchanicemi s PČR dokupujeme a jedeme dál. Když jsme na  místě, dozvídáme se, že se nehraje. Ihned se asi 15 lidí pokouší dostat do budovy domácích, aby si situaci vyříkalo. Bohužel dochází k inzultaci jednoho činovníka, což vidí i nedaleké kripo. Začínají dohady a diskuze trvající asi půlhodiny. Poté zjišťujeme, že inzultant, který se chtěl vytratit měl smůlu a sedí na blízkém policejním oddělení. Ihned tam vyrážíme s tím, že vyžadujeme okamžité propuštění. Během toho dojde k pár žduchancům, ovlepkování dveří stanice a proražení okenní tabule. Po hodině je dotyčný propuštěn a my putujeme k vlakáči (to ještě netušíme co nás čeká). Do vlaku s námi nastupuje několik uniformovaných fízlů, což se ještě dá. Tuhnout začíná ve Frýdku, když nastoupí 15 – 20 těžkooděnců s úmyslem trošku si nás zašikanovat. Jakýkoliv odpor je odměněn ránou pendrekem apod. Mimo jiné taky chtěli zatknout člověka, jenž inzultoval onoho činovníka Frýdlantu a byl již dříve vyslýchán na stanici. Proto dotyčný vyskakuje a nenápadně se vytratí. V Kunčicích nastane peklo. Čeká na nás 43 těžkooděnců a berou do kleští. Nejsme necháni na pokoji dřív než všichni nebudou natočeni na kameru spolu s občankou. Bohužel dochází i na to, že dotyčný co opustil vlak dříve, dojel ve chvíli, kdy jsme ještě stáli s fízly na peronu a berou ho. Spolu s ním další čtyři. Všichni tráví noc na záchytce a pro jednoho to nekončí dobře. Samosoudkyní je odsouzen na 1 rok s podmínkou na 18 měsíců za výtržnictví a napadení veř. činitele! A.C.A.B. Inzultant domácího činovníka je zatím bez trestu. V Havířově na náš dojezd dohlíží další 15-ka uniformovaných fízlů, ale vše je už v pohodě. Opakování je na programu za 14 dní. Ty uběhnou jako voda a den D nastává podruhé. Schází se nás 40 ve vlakové skupině a s auty celkově 50-ka borců. Tentokrát už tam nás doprovází skupinka fízlů a tak se tedy snažíme být ukázněni :o). Na stadionu si usmyslí, že nás nepustí s pyrem. Což ale odmítáme a všelijakými způsoby je vše protlačeno do „sektoru“. Tento zápas vytváříme perfektní pyroshow. První na programu dne je 13 hyrošim, což vytváří neskutečný efekt. Dále odpalujeme 50 !! rácí v jedné lajně. K tomu 2 oranžové dýmovnice. Nakonec bliká 100 !! stroboskopů a dalších 6 rácí. No prostě utkání jako řemen. Za toto vystoupení by se nestyděla ani polovina táborů první ligy. Po utkání jdeme na vlakáč a odpalujeme jeden „granát“, ten vymetá okno jednoho z paneláku. No co už no ... PČR bez reakcí. Když dojedeme do Havířova, druhej „granát“ rozmetá betonovej koš a my se rozcházíme domů a do hospůdek. Představení velice povedené.

K této sekci napíšu závěrem ještě toto: Na většinu utkání ven jsme jezdili vlakem a to převážně zadarmo. Visely tradiční vlajky: FANS a THUGS from HAVÍŘOV, BRUMM KREISEL, FANATIC FANS, RUMGRASELS, RBH, INDIAN FANS. Naše počty byly venku vždy lepší než doma, což je zajímavé. Vždy se vyskytovaly nějaké demence a blbosti, což k výjezdům samo sebou patří :o). Doufám, že jarní sezóna bude pokračovat PŘINEJMENŠÍM stejně kvalitně jako podzimní.


FCB

Co se týče Baníku Ostrava, tak havířovští indiáni navštěvovali domácí i venkovní zápasy. Zúčastňovali jsme se všech dostaveníček a srazů na ně. 4 lidé také hlasovali ohledně rušení družby s Trnavou. Výsledek byl 2:2. Naše počty dosahovaly největší mety při výjezdech na Spartu (přes 24, v tom jeden obviněný z výtržnictví) a na Slávii (14, v tom jedem odvezen na výslech).


GKS

Jezdili jsme také do Katowic. Nějaké čísla k nahlédnutí:

GKS - FCB (12 indiánů)

GKS - Rozwój Katowice (7)

GKS - Jastrzębie (2)

Zagłębie Lubin - GKS (1)

Jeden víkend vyrazili také 3 indiáni opíjet své držky díky pozvání kluků z GieKSy.


HOKEJ

V Havířově se hraje 1.liga a není žádným tajemstvím, že zde panuje velká nenávist radikálních indiánů ke zdejšímu hokejovému fan clubu, který se se všemi jinými tábory kamarádí a bratříčkuje. Spory se rozrostly natolik, že po jednom utkání zaútočilo 7 indiánů na skupinku fanclubáků a odebralo jim 2 vlajky. Jednu čerstvě novou cca 5 metrů a druhou sektorovou cca 8 x 12 metrů. Tímto činem jsme jasně dali najevo, kdo že je vlastně v Havířově pánem. Fan club ochotně bonzoval a tudíž se tento čin objevil ve dvou novinách. V Blesku (název článku - Fanoušci ukradli vlajku za 37 tisíc) a v Moravskoslezském Deníku (název článku - Fanoušci na ostří nože)... Oba ofocené články můžete najít na našich internetových stránkách v sekci „z novin“. Další zajímavosti se děly při utkání Havířova s Prostějovem. Těch přijela asi čtyřicítka. Na začátku utkání jsme pouze 3, ale rozrosteme se díky telefonům na 12. Ve třetí třetině jdeme prostějovským vstříc, že by mohlo být nějaké veselí. Jenže vše uklidňuje policie a pořadatelé. V rukou je alespoň jedna šála hostů, která je ihned na stadioně zpopelněna. Další  incident týkající se hokeje, je stále ještě čerstvý. O víkendu k nám dorazila skupinka 18 Ústeckých (3 ženy) spolu s krásnou vlajkou „Lion Patriots“ - tipuju délku 6 metrů. Celé utkání vydatně povzbuzují, jenže netuší, že z naší strany už je pečlivě probírána strategie. Nakonec se ve 12 lidech vydáváme ze stadionu s tím, že flagu ukořistíme. Je přefízlováno a tak tomu je i na vlakáči, kde hosté čekají na vlak. Náš geniální plán ale přelstil jak fízly, tak Ústecké a ve vlaku směřujícím do Ostravy hosty dokonale překvapujeme. Šok v jejich tvářích je znatelný. Ihned se sápeme po batohu, ve kterém vlajka cestovala. Na odpor se staví asi 6 lidí, kteří díky tomu inkasují. Borec v mikině „hooligan“ dopadá nejhůř. Vlajka a šála je v naší moci a my si to pelášíme domů. Ústečtí poté bonzují fízlům. To už ale jsme dávno „za horama“.

Zde je foto oné vlajky: https://havirovaci.cz/img/ulovky/photo3.jpg

Jen chci podotknout, že Indiáni se na hokeji aktivního supportu nezúčastňují. Na každé utkání se sejdeme na pokec atd... V počtech do 10 ks.


VLEPKI

Nedávno byla vydána nová série havířovských samolepek. Myslím si, že povedenější než ta první. Můžete skouknout zde: https://havirovaci.cz/img/vlepky/3_serie_podzim_2006.jpg


SHRNUTÍ

Na závěr bych přidal ještě to, že na Silvestra jsme si pozvali 2 kamarády z Katowic. S nimi jsme se opíjeli a v cca 20 kusech vytvořili na náměstí efektivní pyroshow, která měla u lidí větší úspěch než městský ohňostroj :o))

Po třech letech se mezi nás vrátil také jeden zavřený. Doufejme, že byl poslední! A.C.A.B.

Pozvánka na návštěvu našeho webu je myslím na místě. Stránky indiánů najdete na www.indiani.xf.cz a můžete zde zabrousit do fotogalerie, videogalerie, fóra, zajímavých článků či ofocených vydání z novin týkajících se nás.

Takto bych asi zakončil svůj článek. Možná je trošku zdlouhavý, ale možná taky ne. Přeji příjemné čtení a pokud někdo bude ohrnovat nosánek - omlouvám se za jeho čas trávený nad touto slátaninou :o))


THUGS from Havířov

sepsal: S. from B.K.